Vanzare legala

Ai un site de vanzare sau doar un domeniu. Aici e locul in care poti posta.

Moderatori: vectorialpx, Moderatori

Avatar utilizator
cvlan
Average Member
Mesaje: 94
Membru din: Dum Ian 11, 2009 9:13 pm
Localitate: Fetesti
Contact:

Vanzare legala

Mesajde cvlan » Mie Mar 24, 2010 7:55 pm

Daca realizez un magazin virtual in joomla folosind o tema free sau facuta in artister (licenta originala la artister), pot vinde legal acel magazin online? De ex. cineva vrea un magazin de calculatoare. Eu i fac magazinul folosind joomla si i cer 100 Euro. Este legal acest lucru ?
Ultima oară modificat Vin Mar 26, 2010 9:24 pm de către cvlan, modificat 1 dată în total.



Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Mie Mar 24, 2010 8:04 pm

Poti vinde theme-ul. Joomla nu cred ca ai voie sa-l vinzi.

Citeste licenta de la joomla si vezi.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mie Mar 24, 2010 9:23 pm

il poti vinde, sunt sute de firme care lucreaza pe joomla si scriu module pentru el...

pe factura nu scrii ca ai vandut site joomla ci scrii ca ai oferit servicii sau ce ai facut tu exact si iti apartine...

adica legal nu vinzi site joomola ci ce ai facut tu pe baza unui cod free pe care il dai tot free mai departe iar plata iti vine pe ce ai facut tu... (adica administrare, configurare, seo sau mai stiu eu ce ai facut)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
cvlan
Average Member
Mesaje: 94
Membru din: Dum Ian 11, 2009 9:13 pm
Localitate: Fetesti
Contact:

Mesajde cvlan » Joi Mar 25, 2010 5:40 pm

Birkoff scrie:il poti vinde, sunt sute de firme care lucreaza pe joomla si scriu module pentru el...

pe factura nu scrii ca ai vandut site joomla ci scrii ca ai oferit servicii sau ce ai facut tu exact si iti apartine...

adica legal nu vinzi site joomola ci ce ai facut tu pe baza unui cod free pe care il dai tot free mai departe iar plata iti vine pe ce ai facut tu... (adica administrare, configurare, seo sau mai stiu eu ce ai facut)


Multumesc mult pentru raspuns Birkoff e exact ce ameam nevoie. :D


Înapoi la “Vanzari/Cumparari domenii/site-uri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori