Cunoaste careva un programel de marcare a imaginilor ??

Editoare, compilatoare, acceleratoare sau alte aplicaţii realizate cu/pentru PHP

Moderatori: cristi, Moderatori

sheena
Average Member
Mesaje: 58
Membru din: Vin Noi 25, 2005 8:00 am

Cunoaste careva un programel de marcare a imaginilor ??

Mesajde sheena » Dum Ian 08, 2006 10:01 pm

Salutare tuturor si LA MULTI ANI ptr 2006 cu bucurii si impliniri .
Am si eu o problema - va rog sa ma ajutati sa gasesc un programel-softw cu care as putea "stampila" imaginile dintr-o galerie foto , sa nu ma chinui sa o fac manual (copiryght by ....). Stiu ca sunt programele de gen asta dar nu am idee unde si cum sa aflu de unul depre ele . Un ex : poza respectiva apartine site-ului .... . Va multumesc mult ptr ajutor . Bft tuturor .



aolex
Senior Member
Mesaje: 662
Membru din: Vin Dec 17, 2004 11:08 pm

Mesajde aolex » Dum Ian 08, 2006 10:26 pm

din cate stiu eu, chestia asta se numeste "watermark" si poti face in photoshop asa ceva (sigur si in alte editoare, dar eu folosesc numai photoshop).

Avatar utilizator
black diamond
Senior Member
Mesaje: 298
Membru din: Lun Mai 23, 2005 8:42 pm
Contact:

Mesajde black diamond » Dum Ian 08, 2006 10:31 pm

Poti sa faci asta cu php, odata cu afisarea imaginilor introduci in ele un text. Astfel originalul se pastreaza pentru modificari viitoare.

johnutz
Senior Member
Mesaje: 956
Membru din: Mar Iul 20, 2004 9:23 am
Localitate: Între scaun şi tastatură

Mesajde johnutz » Dum Ian 08, 2006 10:47 pm

S-a vorbit mai demult aici despre watermark.
Si inca ceva de citit: asta si asta.
Spor la codare!
asta e de cand eram tanar :P

sheena
Average Member
Mesaje: 58
Membru din: Vin Noi 25, 2005 8:00 am

Programele utile .

Mesajde sheena » Joi Ian 12, 2006 12:02 am

Ms ptr informatie , am cautat si am gasit pe net o multitudine de programele care se dovedesc utile si relativ simple pentru a aplica watermark pe o galerie foto . Ex : PhotoWatermark Professional ,PhotoAlpha , AIS Watermark Pro etc etc . Bafta tuturor si spor la lucru .


Înapoi la “Software”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori