Antivirus Hardware

Editoare, compilatoare, acceleratoare sau alte aplicaţii realizate cu/pentru PHP

Moderatori: cristi, Moderatori

nastasemarian
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 23, 2010 4:07 pm

Antivirus Hardware

Mesajde nastasemarian » Lun Aug 23, 2010 4:15 pm

De curand mi-am achizitionat un sistem de securitate hardware de la cosolid, un icebox si un hdrecovery si nu am decat cuvinte de lauda despre ele.
Nu am mai avut probele cu virusi cu formaturi inutile la harduri cu resurse consumate degeaba.
Voi ati auzit de asa ceva?



nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Mesajde nevvermind » Lun Aug 23, 2010 4:49 pm

Miroase-a reclama.

1. Eu unul n-am auzit. Poate acuma, de la tine. Mission accomplished.
2. Esti in categoria "Software" cu titlul "Antivirus hardware". :roll:
3. Daca tot le lauzi, spune si ce lauzi la ele.

nastasemarian
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 23, 2010 4:07 pm

Mesajde nastasemarian » Lun Aug 23, 2010 5:10 pm

NU fac reclama, nu am gaist o sectiune hardware si pot sa zic ca tine si de soft.
Pai pot sa ma laud ca nu mai intra nici un virus in pc din cauza criptarii partitiilor, pot sa imi recuperez orice date avariate vreau la un singur click. in rest poti sa cauti si tu daca esti asa curios si o sa vezi ce avantaje are.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Lun Aug 23, 2010 6:22 pm

stiam de cativa ani de antivirusi si firewall hardware... unele rutere au asta implementat in firmware...

din experienta mea NU recomand intr-o retea (acasa dar mai ales intr-o firma) sa te bazezi exclusiv pe 1 antivirus... ci pe minim 2 (+ cel hardware in cazul tau)
cine e administrator de retea stie despre ce vb...

deci chiar daca ai achizitionat antivirus hardware, baga si un antivirus free soft (sau chiar microsoft antivirus ca e gratuit) iar daca ai mai multe pc-uri imparte jumate pe un antivirus jumate pe altul... daca sunt probleme si trece de unu macar nu trece si de celalalt...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Mesajde nevvermind » Lun Aug 23, 2010 6:26 pm

Pai, de n-ai gasit sectiunea hardware, asta e pentru un motiv.
Puteai sa-l faci pe "Discutii generale": "Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic."

in rest poti sa cauti si tu daca esti asa curios si o sa vezi ce avantaje are.

De ce sa caut eu daca tu stii first-hand cu ce se mananca?! Tu esti cel mai in masura sa spui ce fel e. Ca si cand mi-ai spune sa caut "ferrari" pe gugal daca vreau sa stiu cum e sa-l conduci.
Nu-s curios, app.

PS: Nu mi-o lua in nume de rau. Just trying to guide the misguides.


Înapoi la “Software”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori