Platforma pentru site

Discutii despre alte CMS-uri: concrete5, Typo3, XOOPS, OpenCart, ZenCart, osCommerce, Prestashop, Vanilla, etc

Moderator: Moderatori

MariusV
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 10, 2014 1:15 pm

Platforma pentru site

Mesajde MariusV » Mar Iun 10, 2014 1:19 pm

Buna ziua,

Doresc sa-mi creez un website gratuit in limba romana, si as dori o recomandare de platforma. La o cautare pe Google am gasit mai multe variante, insa nu ma pot hotari. Multumesc!



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Platforma pentru site

Mesajde Birkoff » Mar Iun 10, 2014 5:12 pm

ce tip de site?
site de prezentare, magazin virtual, blog, site de anunturi, site de vanzari imobiliare, forum, etc?
in functie de tipul de site iti putem recomanda o platforma specifica sau eventual un freelancer care sa faca ce ai nevoie contra cost daca ce vrei tu nu exista gratuit.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

MariusV
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 10, 2014 1:15 pm

Re: Platforma pentru site

Mesajde MariusV » Vin Iun 27, 2014 9:57 am

Buna,

Un site de prezentare m-ar interesa, pentru firma, in care sa pot include si prezentari de produse, dar care nu se vand online.

marianmp
Average Member
Mesaje: 190
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:12 pm
Localitate: https://micul-programator.ro
Contact:

Re: Platforma pentru site

Mesajde marianmp » Lun Iun 30, 2014 9:39 am

MariusV scrie:Buna,

Un site de prezentare m-ar interesa, pentru firma, in care sa pot include si prezentari de produse, dar care nu se vand online.


foloseste wordpress

Avatar utilizator
GradualNet
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Lun Aug 04, 2014 1:27 pm
Localitate: Targoviste
Contact:

Re: Platforma pentru site

Mesajde GradualNet » Lun Aug 04, 2014 1:48 pm

Si eu recomand tot wordpress pentru site de prezentare, se indexeaza bine si poti obtine rezultate foarte bune in domeniul in care activezi. Daca ai nevoie de ajutor cu design-ul sau optimizarea, contacteaza-ma.


Înapoi la “Alte CMS-uri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori