Keywords si metadata(seo)?

Discutii despre Joomla, Mambo

Moderator: Moderatori

acestrares
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 22, 2007 8:15 pm

Keywords si metadata(seo)?

Mesajde acestrares » Sâm Iun 27, 2009 9:57 am

spuneti-mi va rog care sunt cele mai bune comenzi din index pentru a ajuta browserele sa gaseasca site-ul mai bine/repede?
care este treaba cu tagul robots?



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Iun 27, 2009 3:01 pm

1. foloseste pagina http://www.phpromania.net/info/tabpromovare pentru a iti inscrie site-ul in motoarele de cautare si a verifica alte chestii seo de pe site-ul tau.
2. tagul keywords trebuie specificat pentru fiecare pagina si trebuie sa contina cuvinte cheie despre acea pagina. Multe motoare de cautare nu tin cont de el, dar e bine sa fie acolo.
3. Tagul robots specifica robotilor de cautare la ce perioada sa revina pentru a reindexa pagina. Unii roboti nu tin cont de acest tag.
4. Fisierul robots.txt este folosit de unii roboti pentru a indexa anumite directoare si fisiere de pe site (directorul cu poze de exemplu) sau pentru a ignora din indexare fisierele si directoarele specificate in acest fisier. Desigur, unii roboti nu tin cont de el...
5. Recomand sa iti inscrii site-ul in cat mai multe directoare web, preferabil pe pagini cu PR cat mai mare si cu pagini care au cat mai putine linkuri externe.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

acestrares
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 22, 2007 8:15 pm

Multumesc.

Mesajde acestrares » Dum Iun 28, 2009 9:41 am

Ms pentru info.


Înapoi la “Joomla”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori