se pot face rezervari online cu joomla?

Discutii despre Joomla, Mambo

Moderator: Moderatori

ady580
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 17, 2007 9:43 pm

se pot face rezervari online cu joomla?

Mesajde ady580 » Sâm Ian 10, 2009 6:51 pm

Vreau sa fac un site pentru un hotel/apartament si vreau sa aibe rezervari online. Joomla poate face asta? M-am mai jucat eu cu joomla si de aceea intreb aici. Sau mai exact cum functioneaza si cum sunt updatate rezervarile ca nu prea m-am prins...



gholem
Junior Member
Mesaje: 31
Membru din: Lun Mar 23, 2009 6:59 pm
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: Se pot face rezervari cu joomla!

Mesajde gholem » Lun Mar 23, 2009 7:11 pm

Salut,

Dap, se pot face rezervari (formular and stuff) cu joomla.

Dar nu pot posta legatura pt ca setarile forumului sunt anti-prospaturi.
Ideea e sa cauti la extensii pe joomla . org, la booking&reservation.

Ai acolo o serie de componente/pluginuri si module care te pot ajuta destul de bine.

Cheers! :)

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Se pot face rezervari cu joomla!

Mesajde Birkoff » Lun Mar 23, 2009 7:50 pm

gholem scrie:Dar nu pot posta legatura pt ca setarile forumului sunt anti-prospaturi.


Incercam sa evitam spamul si linkurile de reclama... dar poti pune linkurile de forma h t t p : w w w.sasffsffgsfgf.afdd

oricum pe aici se incearca promovarea de tipul "do it yourself or go away" nu prea agreem chestiile mura'n gura decat daca ne dovedesti ca ai transpirat putin si tot nu ti-a iesit cum vrei...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

gholem
Junior Member
Mesaje: 31
Membru din: Lun Mar 23, 2009 6:59 pm
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: Se pot face rezervari cu joomla!

Mesajde gholem » Lun Mar 23, 2009 8:13 pm

Incercam sa evitam spamul si linkurile de reclama... dar poti pune linkurile de forma h t t p : w w w.sasffsffgsfgf.afdd

oricum pe aici se incearca promovarea de tipul "do it yourself or go away" nu prea agreem chestiile mura'n gura decat daca ne dovedesti ca ai transpirat putin si tot nu ti-a iesit cum vrei...[/quote]

True.

N-am intentionat sa intep pe nimeni, totusi nu vad rostul unui forum care in loc sa ofere raspunsurile sau o mana de ajutor asteapta sa-si rupa gatul omu', ca sa aiba un motiv real de panica.

:) Bine am venit pe PhP Romania, am si eu o tona de intrebari da' ma straduiesc sa le gasesc spatiile potrivite, sa nu incep alte thread-uri cu aceleasi treburi.

Numa' bine! :D


Înapoi la “Joomla”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori