Ajax form validation

Discutii legate de AJAX, jQuery, MooTools, Prototype, Dojo, Yahoo! UI Library,script.aculo.us, ExtJS,AngularJS, Backbone.js, Ember.js, KnockoutJS

Moderator: Moderatori

G0dLik3
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Dum Dec 10, 2006 8:10 pm
Contact:

Mesajde G0dLik3 » Lun Ian 08, 2007 10:56 pm

Salut!Am vrut sa folosesc si eu "Ajax form validation"-ul tau adaptandu`l la nevoile mele (asa de test momentan pt un input de tip text),dar nu functioneaza:
1)mesajul de eroare ("This username is in use, or empty username field.") mi`l afiseaza direct,de indata ce`mi incarca pagina.
2)iar daca dau click pe texfieldul asta pe care l`am folosit pentru test,iar apoi pe urmatorul textfield care nu foloseste ajax imi da eroarea asta:
"Error encountered:
Not Found"
Eu am facut cateva schimbari prin script ca sa il adaptez nevoilor mele,printre care:

Cod: Selectaţi tot

  function __construct($connection)
  {
    $this->mMysqli = $connection;
  }

si

$validator = new Validate($session->connection);


Imi puteti spune si mie ce nu functioneaza cum trebuie?

Later edit:
=====================
Am facut cateva modificari si am scapat de prima problema,insa de a doua nu... :cry:
Unde gresesc?

Later later edit: :lol:
=====================
In firefox problema nr doi,adica eroarea aia arata asa:
"Error encountered:
TypeError:responseXML has no properties"
Care sa fie treaba? :(

A doua zi edit:
=====================
Am uitat sa mentionez ca prima si prima oara cand intru pe pagina unde vroiam sa folosesc ajax imi da eroarea asta:
Error encountered:
[Error:
name: TypeError
message: Statement on line 147: Could not convert undefined or null to object
Backtrace:
Line 147 of linked script http://127.0.0.1:8010/project/reg_form_ ... alidate.js
result = (xmlDoc.getElementsByTagName("result"))[0].firstChild.data;
Line 117 of linked script http://127.0.0.1:8010/project/reg_form_ ... alidate.js
readResponse();
At unknown location
[statement source code not available]

]

Ceva idei?




Înapoi la “Librarii Javascript”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori