Polimer Firebase

Discutii legate de AJAX, jQuery, MooTools, Prototype, Dojo, Yahoo! UI Library,script.aculo.us, ExtJS,AngularJS, Backbone.js, Ember.js, KnockoutJS

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
iluc
Junior Member
Mesaje: 39
Membru din: Dum Mai 29, 2011 11:49 pm
Localitate: Focsani
Contact:

Polimer Firebase

Mesajde iluc » Mie Dec 23, 2015 2:25 am

Ce parere aveti de polymer, firebase, json, angularjs incearca sa dea la oparte php-ul?



nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Polimer Firebase

Mesajde nevvermind » Mie Dec 23, 2015 4:39 am

Da, am auzit si eu ca json incearca sa dea la o parte php-ul. Tu ce parere ai?
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/

Avatar utilizator
iluc
Junior Member
Mesaje: 39
Membru din: Dum Mai 29, 2011 11:49 pm
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Polimer Firebase

Mesajde iluc » Mie Dec 23, 2015 2:25 pm

Intre json si MySQL, eu prefer MySQL, nu sunt de acord cu ideia de website fara baza de date, in ce priveste php face lucruri minunate, imi pun intrebarea, cum as putea sa trec de la un limbaj la un framework.
Dar tot mai multi alegem cele mai usoare solutii si in timp sar putea sa fim nevoiti sa folosim, desi nu imi place deloc ideia.

emanu31
PHPRomania Supporter
Mesaje: 27
Membru din: Mar Sep 02, 2014 11:55 am

Re: Polimer Firebase

Mesajde emanu31 » Lun Dec 28, 2015 11:51 am

Nici mie nu imi place ideia, dar json este viitorul. Oricum mai vedem dupa anul nou.
E un framework facut de un programator foarte bun, Arsenie Boca, face numai minuni cu php-ul, dar merge cu json, nu cu MySQL.

Avatar utilizator
iluc
Junior Member
Mesaje: 39
Membru din: Dum Mai 29, 2011 11:49 pm
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Polimer Firebase

Mesajde iluc » Lun Dec 28, 2015 12:32 pm

Cica sunt icoane cu Arsenie Boca, facatoare de minuni trebuie sa deschizi pc si aplicatiile se fac singure.

emanu31
PHPRomania Supporter
Mesaje: 27
Membru din: Mar Sep 02, 2014 11:55 am

Re: Polimer Firebase

Mesajde emanu31 » Lun Dec 28, 2015 1:55 pm

Da, aplicatiile se fac singure, dar adevarata minune e in momentul in care PC-ul iti compileaza codul. Atunci cand citeste codul, incepe sa planga. Multi spun ca daca strangi lacrimile si stropesti cu ele mobilul sau tableta, aplicatiile de pe PC o sa-ti mearga si pe ele.


Înapoi la “Librarii Javascript”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori