Formular cu alegeri dinamice

Discutii legate de AJAX, jQuery, MooTools, Prototype, Dojo, Yahoo! UI Library,script.aculo.us, ExtJS,AngularJS, Backbone.js, Ember.js, KnockoutJS

Moderator: Moderatori

nlaur86
PHPRomania Supporter
Mesaje: 13
Membru din: Lun Feb 04, 2008 3:57 pm

Formular cu alegeri dinamice

Mesajde nlaur86 » Joi Apr 09, 2009 3:04 pm

Salut!

Vreau sa fac un formular, dar nu prea ma descurc. Am o vaga banuiala ca trebuie facut cu AJAX, dar nu prea gasesc info pe nicaieri.
Descriere: un formular in care persoana inscrie datele personale. Vreau sa am Nume, Prenume dupa care sa urmeze un CheckBox sau un Select box si sa am acolo Firma sau Persoana Fizica
In fiecare din cele 2 cazuri mi se schimba campurile cerute de formular. In cazul firmei am nevoie de Cui si numar de inregistrare, la persoana am nevoie de serie si nr de buletin.
Nu-mi iese sa fac selectia dinamica a campurilor (adica sa fac sa apara doar un set de campuri).
Multumesc!



malahistul
PHPRomania Supporter
Mesaje: 11
Membru din: Dum Feb 22, 2009 10:54 pm

Mesajde malahistul » Joi Apr 09, 2009 4:04 pm

nu-i nevoie de ajax, poti face o functie in javascript care sa fie apelata la onchange din selectul cu persoana fizica/juridica si care va ascunde/arata ce anume vrei tu din formular.


Înapoi la “Librarii Javascript”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 33 vizitatori