Conferinta web development

Discutiile referitoare la conferinta de web development

Moderatori: ExcalIbvr, dragon tech, Moderatori

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Lun Iul 04, 2005 8:17 pm

pana la urma care va fi domeniul ?



Avatar utilizator
dragon tech
Average Member
Mesaje: 94
Membru din: Mar Mai 31, 2005 3:12 pm
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesajde dragon tech » Lun Iul 04, 2005 11:48 pm

Pirahna scrie:pana la urma care va fi domeniul ?


pana la urma a ramas webconf.ro
i'm not young enough to think i know everything
http://mihai.dragontech.ro

amazing_andr3
Junior Member
Mesaje: 32
Membru din: Vin Mar 04, 2005 2:22 am
Localitate: Pitesti
Contact:

Mesajde amazing_andr3 » Mar Iul 12, 2005 8:01 pm

Da, ma bag si eu. Daca pot sa ajut cu ceva... cu cea mai mare placere. Cine e sef?

Cu locatia, zic ca nu se poate in alta parte decat in Bucuresti. Daca vine cineva din strainatate, ce face, ia autobuzul dupaia? Plus ca majoritatea participantilor sunt din bucuresti.
"A little knowledge is a dangerous thing."

My Site | Help Spread Firefox

Avatar utilizator
dragon tech
Average Member
Mesaje: 94
Membru din: Mar Mai 31, 2005 3:12 pm
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesajde dragon tech » Mar Iul 12, 2005 9:01 pm

cu mare placere primim ajutorul. nu e nimeni sef, deocamdata am inceput eu si ExcalIbvr sa ne ocupam de anumite aspecte, site, posibile locatii, ... asa ca te rugam sa ne contactezi pe PM pe oricare din noi pentru mai multe detalii si colaborare.
cu locatia discutia este inca deschisa, deocamdata doar in cluj avem conditii de organizare, dar asteptam propuneri incontinuare. cat despre deplasare din fericire sunt aeroporturi internationale si in alte orase nu doar in Bucuresti :D , iar deocamdata cei mai multi care s-au aratat interesati sa participe sunt din provincie
i'm not young enough to think i know everything

http://mihai.dragontech.ro

Avatar utilizator
oriceon
PHPRomania Moderator
Mesaje: 480
Membru din: Vin Dec 24, 2004 3:48 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde oriceon » Mie Iul 13, 2005 5:35 pm

Felicitari pentru agitatia pe care o provocati si pentru ca va dati interesul :wink:

Eu sunt dispus sa vin oriunde.. pentru mine nu conteaza locatia....

Astept cu nerabdare ca din acest topic.. sa iasa chiar o conferintza :wink:

Succes si astept/asteptam....
.:: Develop and Fun in .Ro Style ::.
I love Firefox and i enjoy browsing web with Chrome

Avatar utilizator
ExcalIbvr
Senior Member
Mesaje: 1105
Membru din: Dum Mai 02, 2004 10:56 pm
Localitate: Oradea
Contact:

Mesajde ExcalIbvr » Mie Iul 13, 2005 9:28 pm

amazing_andr3, sa fim seriosi... ai iesit vreodata din Bucuresti? :P Nu de-alta, dar capitala nu e singurul oras mare din tara. Stiu ca majoritatea membrilor de pe forum sunt din Bucuresti, dar trebuie tinut cont ca exista membri din aproape toate judetele tarii, de aceea se impune o locatie cat mai centrala.

dragon tech poate rezolva totul la Cluj, totusi, am votat Brasovul sau imprejurimi. As vrea sa fie un hotel/vila sau ceva, unde sa stam la aer curat vreo 2-3 zile.

In final, subscriu la ce-a scris oriceon: pentru conferinta asta as merge oriunde, indiferent de locatie. Deci, daca vor exista propuneri concrete de Bucuresti, va fi Bucuresti.

danger
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Noi 01, 2003 9:16 pm
Localitate: Tg Mures
Contact:

Mesajde danger » Joi Iul 14, 2005 10:24 pm

Excelenta idee,
din cate am inteles locatia nu este stabilita, dar oricare ar fi ea, eu voi participa cu siguranta ! Astept noutati si daca pot ajuta cu ceva pot fi contactat pe YM danger2oo2.
Numai bine,
Bogdan.
dANG3R

sponge001
Average Member
Mesaje: 107
Membru din: Dum Mar 06, 2005 10:55 pm

Mesajde sponge001 » Vin Iul 15, 2005 4:02 pm

Buna la toti

O sami pun si eu o parere pe aici
Sunt originar din Republica Moldova si este foarte interesanta ideea unei conferinte, faza e ca la noi si nu numai dar in mai multe tari din CSI sa facut de curind o astfel de intrunire a programatorilor PHP (normal in fiecare tara aparte). Nu vreau sa ma exprim ca a fost un esec total dar asta a fost la capitolul organizare '0'.
Concluzia ar fi daca va decideti so faceti organizati pina la cele mai mici detalii indiferent de locatie si alte chestii oricum cei interesati o sa vina.
Sper ca aici pe forum voi gasi informatia necesara evenimentului dat si sper sa gasesc toate raspunsurile la intrebari ca sa ma pot decide de a veni in Romania.
Toate cele bune.

Avatar utilizator
ExcalIbvr
Senior Member
Mesaje: 1105
Membru din: Dum Mai 02, 2004 10:56 pm
Localitate: Oradea
Contact:

Mesajde ExcalIbvr » Vin Iul 15, 2005 5:45 pm

Multumim pentru informatii. Da, avem de gand sa ne ingrijim de cele mai mici detalii, de aceea nu ne vom grabi cu organizarea conferintei.

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Mar Iul 26, 2005 5:22 pm

s-a asternut linistea ...
:D

johnutz
Senior Member
Mesaje: 956
Membru din: Mar Iul 20, 2004 9:23 am
Localitate: Între scaun şi tastatură

Mesajde johnutz » Joi Iul 28, 2005 2:05 am

Pirahna scrie:s-a asternut linistea ...
:D

Si nu dati vina pe mine, ca eu v-am zis parerea mea :!:
asta e de cand eram tanar :P

redcom
Average Member
Mesaje: 120
Membru din: Joi Mai 27, 2004 9:23 am
Localitate: iasi
Contact:

o idee

Mesajde redcom » Sâm Aug 06, 2005 1:40 am

o parere....

dar ce ar fi daca am face-o online?

adica ... videoconferinta
nu o sa mai fie probleme cu locul desfasurarii.
se poate face un orar cu ore bine stabilite, subiecte etc
si dupa ce s-a terminat sesiunea de comunicari un chat este disponibil eventual niste coduri intrabari si raspunsuri pina la urmatoarea sesiune.
asa s-ar putea lungi pe o perioada mai mare, ar ramane live-ul undeva pentru download... etc

just a sleeping ....

strategy
Senior Member
Mesaje: 351
Membru din: Vin Noi 19, 2004 2:03 pm
Localitate: Oradea

Mesajde strategy » Sâm Aug 06, 2005 11:00 am

suna plictisitor..

altcumva ii cand ii live .. videoconferinte putem face zilnic daca ne tine
that's why it just said "don't underestimate PHP." it didn't say "use php always" : )

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Lun Aug 08, 2005 8:52 pm

Parerea mea este ca trebuie implicate si cateva firme, banii necesari pentru o asemenea conferinta nu sunt putini, cine are relatii poate sa ajute, nu stiu cati dintre voi au fost la conferintele tinute de Intel si MS, dar costa o groaza de bani pentru a putea organiza asa ceva in cele mai mici detalii. Probabil ca daca s-ar aduna 2-3 firme mai mari si ar organiza pe langa php si alte conferinte de profil ar venii si mai multa lume (cine a fost la WTC in Buc, stie ca de obicei conferintele de genul asta se fac impreuna cu partenerii, fiecare are o anumita agenda si un anumit timp sa isi expuna agenda, in restul timpului stabilinduse noi oportunitati de afaceri si intalniri)
Deci ideea este sa cautam firme interesate sa suporte aceste costuri, contra diverse beneficii...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

strategy
Senior Member
Mesaje: 351
Membru din: Vin Noi 19, 2004 2:03 pm
Localitate: Oradea

Mesajde strategy » Mie Sep 14, 2005 1:04 pm

ceva noutati? .. ne mai tineti la curent?
that's why it just said "don't underestimate PHP." it didn't say "use php always" : )


Înapoi la “Conferinta de web development”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori