Parere despre design

Discutii despre idei - probleme legate de design, layout, scheme de culori, navigare.Adobe Photoshop,Jasc PaintShop Pro, Corel, Fireworks si alte aplicatii.

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
icsulescu
Average Member
Mesaje: 141
Membru din: Mie Iun 23, 2010 3:29 pm
Localitate: Brăila
Contact:

Parere despre design

Mesajde icsulescu » Dum Aug 04, 2013 7:08 pm

Salut.
Ma consider programator web asa ca pe partea de web design nu ma simt prea in largul meu. As vrea si eu sa aud opinia voastra despre ce am realizat la rugbyspirit.net. Intreb deoarece vreau sa incep sa lucrez la o noua versiune a jocului si vreau sa stiu daca ar trebui sa incerc sa fac un alt design de la 0 sau sa il mai imbunatatesc pe acesta. De ce imbunatatiri ar avea nevoie?



ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Parere despre design

Mesajde ViezuREX » Mar Aug 06, 2013 11:28 am

E destul de simplist si Windows-like design-ul. Eu as alinia altfel label-urile si campurile din formuri.

In rest ... e curat si placut.

P.S. Si data as formata-o in DD-MMM-YYYY ca sa fie inteligibila sipentru cei mai putin obisnuiti cu formatul standard de data.

moof2010
Average Member
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Aug 17, 2013 10:54 pm

Re: Parere despre design

Mesajde moof2010 » Sâm Aug 17, 2013 11:07 pm

Imi place, am inteles ce vrei de la site in primele 30 seunde si asta e foarte bine... mai poti stiliza putin, vezi librarii jquery pentru interactiunea utilizator-site, poti detecta ip si sa setezi limba in functie de locatie, si poate cateva colturi rotunjite??? am vazut ca se poarta mai nou.

oricum +1 de la mine

Avatar utilizator
fabby
Senior Member
Mesaje: 1071
Membru din: Lun Aug 30, 2004 11:51 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Parere despre design

Mesajde fabby » Vin Oct 11, 2013 1:58 pm

mie sincer nu-mi place deloc.
poti sa te inspiri si din themeforst.net pentru elemente de design pt site. umbre, imagini, spatieri, etc.
ca design, da impresia unui site facut acum 6-8 ani
Today is a good day for... php
www.anunturi-utile.ro - anunturi gratuite

cristirg
PHPRomania Supporter
Mesaje: 19
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:15 pm
Contact:

Re: Parere despre design

Mesajde cristirg » Joi Ian 07, 2016 1:05 am

nu prea e atragator sit-ul...
I Will Give You 20 Web Development Courses High Quality: https://www.fiverr.com/cristirg/give-you-20-web-development-courses-high-quality


Înapoi la “Design”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 33 vizitatori