Problema Flash !!!

Discutii despre idei - probleme legate de design, layout, scheme de culori, navigare.Adobe Photoshop,Jasc PaintShop Pro, Corel, Fireworks si alte aplicatii.

Moderator: Moderatori

abytza22
Average Member
Mesaje: 105
Membru din: Dum Iun 06, 2010 4:25 pm

Problema Flash !!!

Mesajde abytza22 » Joi Iul 29, 2010 12:59 am

Am si eu urmatoarea problema :
in Flash CS4 si CS5 , cand selectez un layer, acesta se face gri in loc de albastru si devine imposibil sa observ numele layer-ului pe care il selectez, dar nu asta ar fi problema, dar se intampla acelasi lucru si cu secundele din timeline , in loc sa se albastreasca ca sa stiu ce am selectat, ele se fac gri.
Problema mea este ca sunt discromat si ma chinui foarte tare ca sa deosebesc ce este selectat, nu disting nuantele apropiate, vad un intreg.
Am observat in niste tutoriale ca pe mac se albastresc obiectele selectate in flash, dar pe varianta pentru windows vad ca nu.
Stiti cumva daca exista skin-uri pentru Flash? sau daca pot instala varianta pentru mac ?
Va rog sa veniti cu niste idei, nu as vrea sa renunt in a invata sa lucrez cu Flash din cauza unei boli de ochi careia nu am ce sa ii fac !
Pacat ca aceste companii gigante nu se gandesc la ce culori aleg pentru programele lor si ca sunt oameni care nu disting culorile apropiate.



abytza22
Average Member
Mesaje: 105
Membru din: Dum Iun 06, 2010 4:25 pm

Mesajde abytza22 » Joi Iul 29, 2010 2:29 am

S-a rezolvat, problema era de la Windows, de fapt de la o tema pe care eu o instalasem cu ceva timp in urma si care imi schimba culoarea selectarii unui obiect din albastru in gri.


Înapoi la “Design”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori