Murfi.ro DOWN (big TIME)

Yahoo, Bing, Baidu, Yandex, Ask, AOL, DMOZ etc.

Moderator: Moderatori

carco
Senior Member
Mesaje: 2799
Membru din: Joi Mai 27, 2004 4:36 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde carco » Vin Oct 13, 2006 4:39 pm

necenzurat scrie:tare sunt curios sa vad de ce o sa fiu acuzat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

de prostie... (din pacate nu se pedepseste ca altfel tara asta ar fi plina de puscariasi)


Programator cu experienta in Magento/ZF, Typo3/Flow3, Symfony, B2B, CRM, ERP, SMB... vand betoniera

Avatar utilizator
Dodo
Senior Member
Mesaje: 958
Membru din: Mar Aug 22, 2006 2:40 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Dodo » Vin Oct 13, 2006 5:14 pm

Kyron daca vezi ca un site are upload fara restrictie de extensie sau dimensiune fisier si te apuci sa-i uploadezi 2gb inseamna ca-ti arati muschii de pehashpist ? Daca vezi un site care are feedback si te lasa sa postezi cate mesaje te duce capu pe secunda si ii trimiti manual cateva mesaje (nu cateva milioane de mesaje cu scripturi plasate pe mai multe hosturi free sau mai stiu eu ce) inseamna ca-ti arati muschii de mare pehashpist ? Daca vezi ca o pagina de inregistrare a unui site iti printeaza sintaxa sql pe care a folosit-o dupa ce postezi formularul si-ti inregistrezi un user w cu parola w si mail w inseamna ca-ti arati muschii de pehashpist ?
As fi apelat la metoda cu anuntatul in cazul asta daca era vorba de niste buguri slabe scapate din neatentie dar era vorba de niste buguri nesimtite scapate din idiotenie.
Necenzurat nu vad de ce ai deschis topicul asta ca doar stiai ce atitudine au astia pe aici ...
o mica smecherice contra spamului seo, aceasta consta in stergerea orcarei chestii care se afla in
<div style="display:none"> SPAM<div> :clap: gandita chiar de mine

Ce amuzant suna... dar nu te-ai gandit ca poate omu e ceva mai destept si lasa divurile vizibile si le da display:none cu o functie js ? In cazul asta motorul tau de cautare vede divul vizibil si-l indexeaza.

Avatar utilizator
kyron
Senior Member
Mesaje: 639
Membru din: Joi Sep 16, 2004 1:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde kyron » Vin Oct 13, 2006 5:47 pm

Muschii ti-i arati cand incepi sa faci pe superiorul. O fi prost facut site-ul ala, dar ce-ar fi ca toti sa rascolim netul si sa postam aici contra lor cu aere de superioritate ? Ba mai mult, sa ne mai si injuram cu proprietarul site-ului, sa mai postam si discutia pe forum, de parca asta ar interesa pe cineva. Si ca "prajitura" sa aiba si mot, mai vine si necenzurat sa se laude ca el a pus site-ul "DOWN doar de fun".

De cand a devenit phpromania locul de dispute personale ale unora ? Ba mai mult, a pus si link pe alt forum catre discutia de aici, sa fie sigur ca au auzit toti de "marea isprava".

Ce-ai vrut sa zici cu "ce atitudine au astia pe aici" ?

Avatar utilizator
Dodo
Senior Member
Mesaje: 958
Membru din: Mar Aug 22, 2006 2:40 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Dodo » Vin Oct 13, 2006 5:56 pm

Pai ma... ce-a facut necenzurat e problema lui ... si la faza cu atitudinea stii prea bine ce-am vrut sa zic...

Avatar utilizator
oiganSTUDIOS
Senior Member
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 22, 2004 8:05 pm

Mesajde oiganSTUDIOS » Vin Oct 13, 2006 6:22 pm

a pus site-ul "DOWN doar de fun"


Ideea e ca nici macar nu l-a pus jos... :) ... dar, na, simte nevoia de lauda omu' ...

Avatar utilizator
egroeg
Senior Member
Mesaje: 326
Membru din: Joi Iun 16, 2005 3:31 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde egroeg » Vin Oct 13, 2006 6:55 pm

trecand peste laude, muschi, egocentrism si nevoia de a iesi in evidenta trebuie sa recunosc e o problema ridicata este una demna de discutat la sectiunea motoare de cautare a forumului
credeti ca dialogul dintre cei 2 s-ar indexa bine?
george, cel scris invers
It's hard to take over the world when you sleep 20 hours a day
Imagine
http://www.djtiesto.ro/

necenzurat
Senior Member
Mesaje: 360
Membru din: Sâm Sep 10, 2005 8:00 am

Mesajde necenzurat » Sâm Oct 14, 2006 12:00 am

noah un om care imprumuta un server de la un prieten (referat-e.ro) doar ca sa tina cateva situri (si ceva de cautare) ma mir de unde are bani sa angajeze mai multi de 2 avocati :lol:
-
meh

necenzurat
Senior Member
Mesaje: 360
Membru din: Sâm Sep 10, 2005 8:00 am

Mesajde necenzurat » Sâm Oct 14, 2006 12:02 am

carco scrie:
necenzurat scrie:tare sunt curios sa vad de ce o sa fiu acuzat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

de prostie... (din pacate nu se pedepseste ca altfel tara asta ar fi plina de puscariasi)


de prostie nu poti fi acuzat e o lege a naturii

apropo carco sa stii ca partea foarte proasta e ca si tu esti pro... roman :lol:
-
meh


Înapoi la “Motoare de cautare si directoare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori