Murfi.ro DOWN (big TIME)

Yahoo, Bing, Baidu, Yandex, Ask, AOL, DMOZ etc.

Moderator: Moderatori

necenzurat
Senior Member
Mesaje: 360
Membru din: Sâm Sep 10, 2005 8:00 am

Murfi.ro DOWN (big TIME)

Mesajde necenzurat » Joi Oct 12, 2006 8:14 pm

Asa
am sa incep acest post printr-o scuza catre Eugen Petcu da nu ma pot abtine

Eram cu un bun amic de pe forumul asta pe www si i-am aratat situl murfi.ro, si atunci ii vine lui o idee sa se joace pe el... am intrat pe murfi bookmarks si ne-am jucat un pic sau mai bine zis s-a jucat un pic :))

si ghici ce a inceput a face amicul meu, a incercat sa uploadeze un iso de 1 GB prin formul de uploadat bookmarks (se putea :lol: ) si dupa aia a incercat sa faca niste sql injections

si ghici cine imi da mie BUZZ! domnul Eugen de ce imi da mie buzz ?
pai eu mai vechi im meserie eram pe murfi.com (cand exista) si am intrat in partea de administrare http://murfi.com/admin cu user si parola admin/admin (la faza asta nu mai puteam de ras)
PS: murfi.com era bazat pe scriptul de la sphider :lol: :lol: nu de alta da mi-a zis cineva ca murfi.com are crawrelul in flash :?
no si revenim zice ca iar ma leg de situl lui si trebuie sa ne intalnim :lol: nu prea am vrut asa ca aam facut caterinca putin si l-am lasat dupa aia i-am dat id-ul lui amicului meu care l-a determinat pe domnul Petcu sa inchida Murfi printr-un redirect catre google :lol:

Corectie ma redirecteaza doar pe mine :| catre google
Ultima oară modificat Joi Oct 12, 2006 8:32 pm de către necenzurat, modificat 1 dată în total.


-
meh

Avatar utilizator
KING
Junior Member
Mesaje: 41
Membru din: Mie Oct 20, 2004 6:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde KING » Joi Oct 12, 2006 8:18 pm

Asa... si ce e cu asta :?:

necenzurat
Senior Member
Mesaje: 360
Membru din: Sâm Sep 10, 2005 8:00 am

Mesajde necenzurat » Joi Oct 12, 2006 8:21 pm

uitate pe forum.seopedia.ro la motoare de cautare romanescti / www.murfi.ro :lol: :lol: :lol:
-
meh

carco
Senior Member
Mesaje: 2799
Membru din: Joi Mai 27, 2004 4:36 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde carco » Joi Oct 12, 2006 8:43 pm

Bre, ia ia-l pe amicul tau (si pe dodo daca nu de el e vorba) de manuta si mergeti de va aruncati in Dambovita, ati ajuns mari "hackeri", vai de steaua voastra... de pehaspisti ************** ** * * *** *** ** **** ** ** **** ** **** ***** ***
Programator cu experienta in Magento/ZF, Typo3/Flow3, Symfony, B2B, CRM, ERP, SMB... vand betoniera

Avatar utilizator
gabyy
Senior Member
Mesaje: 292
Membru din: Joi Feb 24, 2005 2:21 am

Mesajde gabyy » Joi Oct 12, 2006 8:46 pm

Si ceva retete de clatite nu stiti ... ar fi mai utile...
Viata e grea,dar trece!

whooper
Senior Member
Mesaje: 866
Membru din: Mar Apr 05, 2005 9:58 pm
Localitate: Toronto ON

Mesajde whooper » Joi Oct 12, 2006 8:47 pm

Eu va urez un singur lucru. Daca veti avea de gand sa faceti ceva serios vreo data in viata voastra, sa va loviti de 'ecari ca voi!
Join The Forums - Time Well Wasted!

Avatar utilizator
Dodo
Senior Member
Mesaje: 958
Membru din: Mar Aug 22, 2006 2:40 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Dodo » Joi Oct 12, 2006 8:50 pm

carco: E rece apa.
gabyy stiu si sa fac clatite :)
whooper n-a zis nimeni ca suntem hackeri... dar nu ti se pare prea de tot ca situl sa-ti printeze sintaxa sql pe pagina de inregistrare dupa ce dai submit, sa nu fie limita de upload la fisiere si nici extensii interzise, sa nu fie limita de feedback-uri care poti sa le dai pe secunda si alte prostii dinastea... nu ti se pare prea de tot sa gasesti asa ceva pe un site ? nu te face sa vrei sa-i deschizi putin ochii autorului ?

necenzurat
Senior Member
Mesaje: 360
Membru din: Sâm Sep 10, 2005 8:00 am

Mesajde necenzurat » Joi Oct 12, 2006 9:24 pm

gata mi-am gasit vocatie sa pun murfi.ro DOWN doar de fun :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

in rest nu sunt hacker... sau poate da ca imi fac singur scripturile de hack :lol: :lol:

da in fond i do`t give a shit about all

+ hackingul e legal in romania mai ales cand nu e vorba de furat ceva :lol: :lol:
-
meh

Avatar utilizator
oiganSTUDIOS
Senior Member
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 22, 2004 8:05 pm

Mesajde oiganSTUDIOS » Joi Oct 12, 2006 10:23 pm

Dar sa ne spui si cand te trezesti cu avocati la usa ... nu numai acum... ce luzari...

necenzurat
Senior Member
Mesaje: 360
Membru din: Sâm Sep 10, 2005 8:00 am

Mesajde necenzurat » Joi Oct 12, 2006 10:25 pm

tare sunt curios sa vad de ce o sa fiu acuzat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-
meh

Avatar utilizator
gabyy
Senior Member
Mesaje: 292
Membru din: Joi Feb 24, 2005 2:21 am

Mesajde gabyy » Joi Oct 12, 2006 10:55 pm

nu ti se pare prea de tot sa gasesti asa ceva pe un site ? nu te face sa vrei sa-i deschizi putin ochii autorului ?


Asta era singurul mod in care puteati sa ii atrageti atentia? Poate ca nici siturile pe care le faceti voi nu sunt perfecte si exista cineva care ar putea sa le faca varza , mai priceput decat voi...nu cred ca ati prefera sa va 'atraga atentia'...Si inca ceva...treaba asta cu php-ul ar trebui sa fie un hobby si un mod de a face un ban nu sa devina o obsesie...Idei de genul "hai sa hackerim situ' lu' ala sa ii aratam cat de putine stie si ce tari suntem noi" nu mi se par prea constructive...
Viata e grea,dar trece!

Avatar utilizator
Dodo
Senior Member
Mesaje: 958
Membru din: Mar Aug 22, 2006 2:40 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Dodo » Joi Oct 12, 2006 11:15 pm

Mi s-a intamplat si mie ... si chiar le sunt recunoscatori alora care mi-au deschis ochii...
Si php nu e o obsesie pentru mine...

Avatar utilizator
oiganSTUDIOS
Senior Member
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 22, 2004 8:05 pm

Mesajde oiganSTUDIOS » Joi Oct 12, 2006 11:34 pm

hackingul e legal in romania


Unde ai vazut tu asta ? Eu stiam ca e chiar fapta penala...

Avatar utilizator
kyron
Senior Member
Mesaje: 639
Membru din: Joi Sep 16, 2004 1:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde kyron » Joi Oct 12, 2006 11:43 pm

MOTTO: Oau... vreau sa invat si eu sa hack-uiesc site-uri ca voi...

Terminati odata balciul asta !!! Daca erati si voi mai cu capul pe umeri in loc sa fiti asa de copii, il ajutati pe respectivul semnalandu-i vulnerabilitatile in privat. Dar voi nu, ati vrut sa va aratati muschii de pehaspisti in public. Si in loc sa deveniti "smecheri" cum sperati voi, v-ati ales cu o mare doza de dispret din partea multora.

Cei mai vechi de pe forum stiu foarte bine cine a fost necenzurat pe aici. Si acum peste noapte a devenit mare "hacker". Du-te si vinde-ti gogosile pe seopedia sau pe unde inca te mai baga lumea in seama.

Un moderator sa inchida topicul asta de 2 lei. Ar fi binevenite si niste avertismente pentru unii.[/b]

Avatar utilizator
copot
Senior Member
Mesaje: 233
Membru din: Mie Apr 06, 2005 2:22 pm
Localitate: Undeva departe
Contact:

sphider

Mesajde copot » Vin Oct 13, 2006 10:57 am

Mai Necenzurate mai, da parca si tu aveai un motor de cautare bazat pe sphider.
Stii tu - ala lucrat in tacere :D :D :D cu functionalitati WHACK precum:

necenzurat scrie:o mica smecherice contra spamului seo, aceasta consta in stergerea orcarei chestii care se afla in
<div style="display:none"> SPAM<div> :clap: gandita chiar de mine :)


http://www.phpromania.net/forum/viewtop ... ht=sphider
http://forum.seopedia.ro/archive/index.php/t-1691.html
The Power of Christ Compels You.


Înapoi la “Motoare de cautare si directoare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori