Un nou director bloguri

Yahoo, Bing, Baidu, Yandex, Ask, AOL, DMOZ etc.

Moderator: Moderatori

alterego
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Lun Feb 07, 2005 11:43 am

Un nou director bloguri

Mesajde alterego » Joi Dec 18, 2008 7:16 pm

Astazi am dat drumul la un nou director pentru bloguri

Directorul este strucurat dupa judetele Romaniei (categoria in care iti poti inscrie blogul este judetul in care domiciliezi).

Inscrierea in director este absolut gratuita si nu presupune nici un fel de obligatii, dar daca cineva doreste sa adauge in BlogRoll un link catre director lunar cei mai buni 10 reffereri vor primi pentru urmatoarea luna un link sponsorizat in sectiunea PARTENERI. Evidenta referrerilor va fi urmarita cu Google Analytics.

Pe langa blog-ul propriu zis se mai poate inscrie in director si feed-ul RSS asociat blogului.

Directorul este SEF (search-engine-friendly) si transmite PR (page rank), deocamdata 0 dar garantat la primul update de PR va prinde minim PR 4.

Directorul permite promovarea gratuita pentru o anumita perioada a blogului prin introducerea ID-ului alocat acestuia la inscrierea in director. Momentan timpul de promovare este setat la 30 de minute, dar daca dupa expirarea acestui timp nu exista o alta cerere de promovare se va continua afisarea blogului care a initiat ultimul o cerere de promovare.

Blogurile inscrise pot fi votate, pot fi comentate si li se pot adauga tag-uri care sunt relevante pentru fiecare blog in parte (aceste tag-uri nu au nici o legatura cu tag-urile binestiute in Wordpress).

Afisarea blogurilor in director se face dupa mai multe criterii:
- dupa categorii, adica dupa judetul in care domiciliaza blogger-ul;
- cele mai noi;
- cele mai vizitate;
- cele mai votate;
- dupa page rank;

In cazul cautarilor relevanta rezultatelor se calculeaza in functie de page rank, voturi si vizite.

Cam atat despre acest nou director de bloguri. Inscrieti-va si promit sa fie validate in maxim 24 de ore, mai putin sambata si duminica cand ma odihnesc ca tot omul.

Daca observati ca ceva nu merge, va rog sa-mi spuneti.



romeo51
Average Member
Mesaje: 115
Membru din: Vin Iun 19, 2009 12:34 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde romeo51 » Mar Iul 14, 2009 1:18 pm

..poi si functioneaza? adik daca am sa caut ceva, gasesc?
Daca intru pe linkul de mai sus si dau sa caut ceva nu imi afiseaseaza nimic.

Daca intru pe adresa direct merge..:)

felix
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Lun Noi 23, 2009 2:19 pm
Contact:

Merge?

Mesajde felix » Lun Dec 07, 2009 10:26 pm

am dat cateva cautari si nimic, la mine nu merge.

Avatar utilizator
alexcpp
Average Member
Mesaje: 180
Membru din: Mar Dec 30, 2008 7:11 pm

Mesajde alexcpp » Mar Dec 08, 2009 7:52 am

Nu inteleg de ce se mai chinuie unii sa faca ceva ce deja exista. :-??


Înapoi la “Motoare de cautare si directoare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori