intrebare

Yahoo, Bing, Baidu, Yandex, Ask, AOL, DMOZ etc.

Moderator: Moderatori

scrubs
Junior Member
Mesaje: 33
Membru din: Joi Mar 20, 2008 7:43 am

intrebare

Mesajde scrubs » Joi Sep 04, 2008 12:43 pm

salut, am un site in limba romana si l-am inscris numai pe motorarele de cautare si directoare romanesti. Este important sa il inscriu si pe directoarele straine?
Multumesc...



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Joi Sep 04, 2008 1:04 pm

regula este sa il inscrii pe cat mai multe site-uri cu pr cat mai mare si care sa iti afiseze linkul tau pe o pagina cu cat mai putine linkuri.

Google intelege un link ca un vot catre acea pagina, si ii atribuie un procent la PR-ul acelei pagini in functie de nr total de linkuri existente in acea pagina in care este si linkul tau si PR-ul pagini respective.
Un vot se imparte la nr de linkuri existente pe pagina, deci daca pagina are PR 10 si are 100 de linkuri in total pe acea pagina, fiecare link va primi 1 % din PR-ul acelei pagini... daca are mai multe linkuri procentul se micsoreaza considerabil si e ca si cand nu ar fi...

Mai pe intelesul tau, e de preferat sa pui link-ul catre site-ul tau doar pe site-uri care au PR mare si care au cat mai putine linkuri in acea pagina.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

MarPlo
Senior Member
Mesaje: 885
Membru din: Mie Sep 24, 2008 9:32 am
Localitate: Braila
Contact:

Mesajde MarPlo » Mie Sep 24, 2008 2:45 pm

E bine sa-l inscrii si pe MSN Live si Yahoo.


Înapoi la “Motoare de cautare si directoare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori