INTREBARE?????

Yahoo, Bing, Baidu, Yandex, Ask, AOL, DMOZ etc.

Moderator: Moderatori

myjdc
PHPRomania Supporter
Mesaje: 15
Membru din: Mie Sep 12, 2007 12:28 am
Contact:

INTREBARE?????

Mesajde myjdc » Mie Mai 07, 2008 12:59 pm

Salut! Am si eu un site de bancuri www.Bancuri.DTOP.ro si nu inteleg de ce cand caut cuvantul bancuri pe google mi-l gaseste in pagina a 3 a dar daca-l cauta altcineva il gaseste in pagini diferite, ba in pagina 4 ba in pagina 2, 3.
As dori sa stiu DE CE??? Daca stie cineva sa-mi raspunda si mie PLS.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mie Mai 07, 2008 2:33 pm

Ai activata monitorizarea la bara din google? daca da, atunci poate asta e cauza, pe baza profilului tau iti afiseaza paginile altfel decal la alta persoana care nu are bara google instalata in IE...

oricum pot fi multe cauze ale afisarii in pagini diferite de pe ip-uri diferite si browsere diferite... concluzia... mai lucreaza la seo...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

myjdc
PHPRomania Supporter
Mesaje: 15
Membru din: Mie Sep 12, 2007 12:28 am
Contact:

Mesajde myjdc » Mie Mai 07, 2008 7:44 pm

Eu folosesc Mozila si am bara google standard si de activarea aia acu aud prima data (lasa-mi mai multe detalii despre activa pe PM)
Si multumesc de raspuns :wink:

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Joi Mai 08, 2008 2:26 am

ai grija sa nu fii logat, si trimiteti-va acelasi link ...

sunt diferente intre .com si .ro, hl=en si hl=ro, si daca esti logat sau nu.

assus
Junior Member
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 13, 2010 9:42 pm
Localitate: Oradea
Contact:

Mesajde assus » Joi Iul 15, 2010 10:31 pm

Conteaza foarte mult daca esti logat si daca ai accesat site-ul tau direct din search-ul google. Daca vrei sa ai rezultate corecte si sa nu fi nevoit tot timpul sa te deloghezi iti recomand sa iti mai instalezi inca un browser care sa il folosesti doare pentru verificare. In acest browser pe cat posibil sa nu accesezi site-ul tau si hai sa zicem nici alte site-uri . Nu ai de unde sti ce cookie-uri se salveaza.
O solutie interesanta care te poate salva sa economisesti time(mai ales daca ai mai multe site-uri) si cu care sa poti sa verifici cu usurinta ranking-ul este:
Rank Checker. Este un addon de Firefox . Oricum cred ca si acesta tine cont de faptul ca esti logat sau nu.
Bafta
Vorba multora - "Asta e!"
Jocuri pentru copii | Detect invisible | Invisible


Înapoi la “Motoare de cautare si directoare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori