site indexat google

Discutii si ultimele stiri despre Google, PageRank, Indexare, AdWords, AdSense, GoogleBot, Blogger, Picasa, Google Sitemap, Gmail, Google+, Analytics, Product Search, Webmaster Tools

Moderator: Moderatori

prodan_13
Junior Member
Mesaje: 31
Membru din: Mie Oct 25, 2006 3:21 am
Localitate: Constanta
Contact:

site indexat google

Mesajde prodan_13 » Lun Dec 04, 2006 1:08 am

salutare... am si eu un site care a fost indexat pe google acum 2 zile iar acum numai este . cand caut pe google imi apar doar trafic si neogen cu detaliile destre site-ul meu. azi serverul pe care am site-ul a fost down vreo 2 ore. sa fie cumva din chestia asta? trebuie sa imi mai adaug odata linku la google?
:?



Avatar utilizator
gabysolomon
Senior Member
Mesaje: 743
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:39 am
Localitate: Bacau
Contact:

Mesajde gabysolomon » Lun Dec 04, 2006 8:27 pm

daca nu iti apare site-ul cand dai search in google nu inseamna ca nu e indexat

dar poti incerca sa cauti "site:www.site-ul-meu.ro" in google si iti va arata ce pagini are el indexate din site-ul tau


Dar ti-ai facut un cont la google ... acolo ai vedea mai bine daca site-ul este indexat sau nu

Acolo poti pune si un sitemap ... ca sa fie treba brici :)


Pt detalii cauta normal pe google Google Acount

prodan_13
Junior Member
Mesaje: 31
Membru din: Mie Oct 25, 2006 3:21 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde prodan_13 » Lun Dec 04, 2006 10:21 pm

am intrat pe webmaster tools. si l-am avut indexat pentru ca l-am si gasit pe google si imi si scria in cont acolo. dar acum numai este. mi-am facut si sitemap si l-am pus. acum astept. chestia care nu o inteleg este ca de ce a fost indexat apoi numai este. imi apar doar linkurile de la trafic.ro si neogen.ro.. :cry:

Avatar utilizator
Mascka
Senior Member
Mesaje: 1376
Membru din: Sâm Oct 01, 2005 8:00 am
Localitate: Braila
Contact:

Mesajde Mascka » Lun Dec 04, 2006 11:18 pm

ai rabdare.. o sa reapara.. si nu face prostia sa faci iar submit la link


Înapoi la “Google”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori