trimitere cerere adsense

Discutii si ultimele stiri despre Google, PageRank, Indexare, AdWords, AdSense, GoogleBot, Blogger, Picasa, Google Sitemap, Gmail, Google+, Analytics, Product Search, Webmaster Tools

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
inginerul
Average Member
Mesaje: 111
Membru din: Sâm Dec 01, 2012 11:34 pm
Contact:

trimitere cerere adsense

Mesajde inginerul » Vin Aug 09, 2013 7:35 pm

Salut. Situatia sta in felul urmator:
Anul trecut am hostat un site si am vrut sa pun reclame adsense pe el. Am trimis cererea si in doua zile mi-a trimis email cum ca a fost respinsa pentru continut insuficient. Nu asta e problema. Problema este ca anul asta am mai hostat un site si nu gasesc pe nicaieri un formular sa trimit o alta cerere adsense insa pentru site-ul asta nou. Daca ma conectez la contul adsense imi zice ca cererea pt site-ul vechi e inca in examinare. Site-ul sa dus dracu l-am sters intre timp insa nu stiu cum sa anulez cererea aia si sa trimit o alta pentru site-ul asta nou. Ori nu s-au gandit la chestia asta ori exista o solutie pe undeva ascunsa bine. Imi facusem alt cont google ca sa pot trimite o alta cerere, insa nici asa nu a mers, nu mai stiu exact de ce. Mi se pare ca au zis ca sunt in legatura conturile si ca deja este o cerere adsense pentru primul, sau ceva de genul. :x
Stie careva cum sa fac?



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: trimitere cerere adsense

Mesajde Birkoff » Joi Sep 19, 2013 10:50 pm

aceeasi problema o am si eu, solutia gasita de mine a fost sa fac alt cont pe google si pe el sa pun noul site.
E destul de naspa daca pe un cont ai mai multe site-uri si iti blocheaza adsense, nu mai poti folosi pe nici un site.
Solutia recomandata e contul si site-ul, asa daca iti blocheaza macar blocheaza doar 1 site nu toate.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
inginerul
Average Member
Mesaje: 111
Membru din: Sâm Dec 01, 2012 11:34 pm
Contact:

Re: trimitere cerere adsense

Mesajde inginerul » Dum Sep 22, 2013 12:54 pm

Nu merge nici asa. Zice ca adresa siteului este asociata unui alt cont google. Cand a trebuit sa introduc numele asociat contului bancar am introdus acelasi nume ca si in primul cont google. Aici o fi gasit asemanarea? Desi nu e normal, e problema mea daca vreau sa asociez aceluiasi tip contul adsense. Ma dispera chestia asta. Ori sunt idioti ori hoti ca nu vor sa se inmulteasca cei ce folosesc adsense-ul. Daca traduc tot site-ul in engleza si il pun pe alt domeniu crezi ca va functiona?


Înapoi la “Google”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori