Google Page Rank Checker Tool Configurabil

Discutii si ultimele stiri despre Google, PageRank, Indexare, AdWords, AdSense, GoogleBot, Blogger, Picasa, Google Sitemap, Gmail, Google+, Analytics, Product Search, Webmaster Tools

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Google Page Rank Checker Tool Configurabil

Mesajde zeuscool » Sâm Oct 29, 2011 12:16 am

Google Page Rank Configurabil este GRATUIT

Instalarea acestui uitilitar pe web site-ul sau web site-urile dumneavoastra nu va costa nimic. Este absolut gratuit! Dupa instalarea scriptului puteti foarte usor si imediat sa va verificati page rank-ul (PR) pe acel web site si toate paginile lui unde a fost instalat.

Google™ motor de cautare si tehnologia PageRank™ sunt marci inregistrate ale Google Inc

Imagine


Follow me on (Da cu share, like, +1 sau ce mai stii !!!) sau comenteaza articolele, sugereaza etc, FII SOCIAL ... :) marianzburlea.com

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Oct 29, 2011 12:30 am

2 neclaritati

1) imi returneaza PR-ul pentru fiecare pagina pe care il pun pe un domeniu sau doar pentru pagina principala?

2) afisarea PR-ului este in timp real sau generezi poza o data si asa ramane?
daca o afisezi in timp real, cum ai rezolvat problema cu limita de interogari pe zi la google? (nu de alta dar daca iti folosesc 100 sistemul si fiecare are 1000 interogari in 5 minute nu o sa mai mearga deoarece google va bloca accesul aplicatiei...)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde zeuscool » Sâm Oct 29, 2011 12:34 am

Salut,

1. Returneaza PR-ul pentru fiecare pagina in parte pe care se afla codul.
2. Are un timp de cache, dupa care cand expira timpul bineinteles face refresh la PR. Avand in vedere ca PR-ul de la google se schimba foarte rar un cache de 1-2-3 zile nu e ceva grav.
Follow me on (Da cu share, like, +1 sau ce mai stii !!!) sau comenteaza articolele, sugereaza etc, FII SOCIAL ... :) marianzburlea.com

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Oct 29, 2011 12:42 am

atunci e ok...
am si eu un script de pr dar nu i-am gasit pana acum o utilitate... se pare ca tu i-ai gasit :))
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde zeuscool » Sâm Oct 29, 2011 12:43 am

Eh, m-am gandit sa-l foloseasca unul altul si in acelasi timp daca are site-ul pe tenta de mov, ca asa vrea el, si vine logo-ul de la page rank verde, arata auirea, asa poate sa-l particularizeze cum vrea el.
Follow me on (Da cu share, like, +1 sau ce mai stii !!!) sau comenteaza articolele, sugereaza etc, FII SOCIAL ... :) marianzburlea.com


Înapoi la “Google”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori