adsense in criza?

Discutii si ultimele stiri despre Google, PageRank, Indexare, AdWords, AdSense, GoogleBot, Blogger, Picasa, Google Sitemap, Gmail, Google+, Analytics, Product Search, Webmaster Tools

Moderator: Moderatori

dimmer
Average Member
Mesaje: 92
Membru din: Vin Oct 08, 2010 3:27 am

adsense in criza?

Mesajde dimmer » Mar Feb 01, 2011 5:47 pm

in ultima saptamana castigurile au scazut la jumatate, desi ziceam ca mai putin de 0,02 nu se poate si ca este de toata jena, acum castigurile o tin pe 0,01, am contul de cand a fost pus la dispozitie si in Romania, unele site-uri sunt de nisa altele nu, dar nu mai exista diferenta mai deloc la castiguri, se aduna cam 500 de click-uri pe zi care sunt in crestere, site-urile sunt pe ro, nu sunt de jocuri, sau sharing youtube. cu ceva timp in urma mai vedeam un click de aproape un euro, acum 0,11 centi a fost cel mai mare dar a compensat cu cele invalide(care parca sunt mai frecvente) si in total a dat tot aproape de 0,01.

a mai inregistrat cineva scadere importanta de castiguri in ultima saptamana? (perioada)



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mar Feb 01, 2011 6:50 pm

da si eu sunt nemultumit de ce vad pe la google...
am cateva campanii la clienti si rezultatele sunt slabe pe adwords (desi taxarea pe cuvintele cheie e din ce in ce mai mare), iar pe adsense castigurile sunt mici.

in paralel am lucrat si cu etarget, se merita mai mult la ei decat la google (cel putin din ce am vazut in campaniile facute pentru clienti) problema e ca la castig nu taxeaza decat pe clik nu si pe afisari cum face google...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dimmer
Average Member
Mesaje: 92
Membru din: Vin Oct 08, 2010 3:27 am

Mesajde dimmer » Mie Feb 02, 2011 11:49 am

asa cum spui si tu pe adwords costa mai mult, pe adsense se plateste mai putin, undeva trebuie sa fie si diferenta.

ceea ce imi mai atrage atentia sunt click-uri pe care le considera invalide, si pe care le vad la inceputul zilei pe diverse canale.

vad ca nu se mai plange nimeni de scaderi suspecte

Avatar utilizator
SorinIonescu
PHPRomania Supporter
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 07, 2011 11:34 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SorinIonescu » Lun Feb 07, 2011 11:47 am

Se merita adsense-ul pe un site de nisa romanesc?

demonbogdan
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 17, 2011 7:15 pm

Mesajde demonbogdan » Joi Feb 17, 2011 7:18 pm

si la mine este o scadere semnificativa... sa zicem de 60-80 % . daca pe cont faceam si 50 e pe zi acum nu mai trece de 15.

couponsitescript.com
PHPRomania Supporter
Mesaje: 22
Membru din: Mie Aug 17, 2011 8:33 pm
Contact:

Mesajde couponsitescript.com » Dum Oct 30, 2011 12:56 pm

Dupa ce am citit mi-am dat seama ca e de fapt: contul tau de Adsense e in criza ... nu adsesn-ul in general.
Eu am avut si click de 4 euro. Depinde de trafic, etc.
Oricum 500 click-uri e bine.
Coupon Site Script - Turnkey Affiliate Moneymaking Business

Code Coupon Discount - Coupon Site Script in Action


Înapoi la “Google”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori