Google Adsense :(

Discutii si ultimele stiri despre Google, PageRank, Indexare, AdWords, AdSense, GoogleBot, Blogger, Picasa, Google Sitemap, Gmail, Google+, Analytics, Product Search, Webmaster Tools

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
lucki91
Senior Member
Mesaje: 272
Membru din: Dum Dec 07, 2008 1:31 pm
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Google Adsense :(

Mesajde lucki91 » Lun Mar 22, 2010 8:53 pm

Am o problema.
Am inceput sa folosesc serviciile Adsense de anul trecut. Am trecut peste pragul de 20 de Euro, in care mi s-au blocat platile in vederea adaugarii codului PIN. Pin-ul a fost generat si trimis la adresa mea.

Insa din nu stiu ce eroare, acum, la conectare la adsense imi spune:

Numărul Personal de Identificare (PIN) pentru acest cont a fost introdus în mod incorect de trei ori. În consecinţă, difuzarea publicitară şi accesul la cont au fost suspendate. Pentru a redobândi accesul la contul dvs. şi a relua difuzarea publicitară, contactaţi-ne. :!:

:?: Nu am adaugat deloc PIN-ul si doar eu am acces la cont. Plic-ul cu pin-ul nu a ajuns inca.

Ma pune sa folosesc formularul:
https://www.google.com/adsense/support/ ... bled&hl=ro

Si raspunsul pe care il primesc este ca nu exista nici o restrictie a platii.

WHAT THE F**K?

Pls help :(



sweetamber
Average Member
Mesaje: 127
Membru din: Dum Dec 27, 2009 1:26 pm

Mesajde sweetamber » Joi Mar 25, 2010 12:12 am

O problema asemanatoare am si eu. Am solicitat P.I.N. -ul in luna noiembriea 2009 si nu a ajuns nici pana acum. Zilele trecute m-au informat ca din cauza neintroducerii P.I.N. -ului afisarea de mesaje publicitare este momentan suspendata. Se afiseaza doar mesaje cu caracter "general".
Am solicitat inca o data P.I.N. -ul si acum astept, poate de data asta il primesc.

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde LiviutzuAs » Mar Apr 13, 2010 1:21 am

Si eu am solicitat pinul de 3 ori... In cele din urma ( dupa 3 luni ) a ajuns ...

sweetamber
Average Member
Mesaje: 127
Membru din: Dum Dec 27, 2009 1:26 pm

Mesajde sweetamber » Dum Iun 20, 2010 12:43 am

In sfarsit am primit P.I.N. -ul. intre timp il primisem si pe primul, dar imi era teama sa il introduc. La final, s-a dovedit a fi le fel ca prima data!

assus
Junior Member
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 13, 2010 9:42 pm
Localitate: Oradea
Contact:

Mesajde assus » Mar Iul 13, 2010 10:55 pm

Nu inteleg de ce trebuie sa va fie frica. Cel mai simplu mod este sa ii contactati pe cei de la google. Am fost si eu nevoit sa ii contactez de cateva ori si pot sa spun ca sunt foarte amabili si dau raspunsuri destul de bune. Cunosc si eu o situatie in care codul Pin a fost trimis de 3 ori dar nu a ajuns niciodata. Persoana in cauza ia contactat pe cei de la google si acestia au gasit o alta metoda prin care sa il autentifice si sa activeze contul. Confirmarea si autentificarea din cate imi aduc aminte a fost facuta prin email.

Bafta si curaj la toata lumea :p

sweetamber
Average Member
Mesaje: 127
Membru din: Dum Dec 27, 2009 1:26 pm

Mesajde sweetamber » Mar Iul 13, 2010 11:15 pm

assus scrie:Nu inteleg de ce trebuie sa va fie frica. Cel mai simplu mod este sa ii contactati pe cei de la google. Am fost si eu nevoit sa ii contactez de cateva ori si pot sa spun ca sunt foarte amabili si dau raspunsuri destul de bune. Cunosc si eu o situatie in care codul Pin a fost trimis de 3 ori dar nu a ajuns niciodata. Persoana in cauza ia contactat pe cei de la google si acestia au gasit o alta metoda prin care sa il autentifice si sa activeze contul. Confirmarea si autentificarea din cate imi aduc aminte a fost facuta prin email.

Bafta si curaj la toata lumea :p


Ok, dar cum i-ai contactat?
Adresa de mail? telefon?!

emilysmith94
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 28, 2012 7:32 am

Mesajde emilysmith94 » Lun Mai 28, 2012 7:56 am

Google AdSense este e de rahat!

melphys1988
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 25, 2012 3:57 pm

Mesajde melphys1988 » Lun Iun 25, 2012 4:42 pm

Eu unul sunt foarte multumit de google adsense .... recunosc ca in ultimul timp au inchis foarte multe conturi , dar le-a inchis pe buna dreptate , pentru ca respectivii au incalcat politicile adsense.... Eu am creeat acum 3 saptamani un cont adsense si pinul a sosit acum 2 zile , deci sunt foarte corecti in comparatie cu alte firme...

Mariusiky
Junior Member
Mesaje: 45
Membru din: Mie Iul 25, 2012 2:38 pm
Contact:

Mesajde Mariusiky » Dum Aug 26, 2012 12:16 pm

Si eu am solicitat pinul de 3 ori. A ajuns dupa 4 luni.
Google adsense dezamageste, uite aici

Cod: Selectaţi tot

tutorialehd[dot]info/discutie-cat-platesc-advertiserii-pe-reclama-adsense-in-romania?pid=2371#pid2371
un fel de sondaj riscant sa-ti faci parere despre preturile pe care le dau advertiserii din romania pe o reclama.
Sad Quotes


Înapoi la “Google”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori