google analytics [REZOLVAT]

Discutii si ultimele stiri despre Google, PageRank, Indexare, AdWords, AdSense, GoogleBot, Blogger, Picasa, Google Sitemap, Gmail, Google+, Analytics, Product Search, Webmaster Tools

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
alexx_utza
Senior Member
Mesaje: 251
Membru din: Joi Mai 10, 2007 10:56 am
Localitate: in padure...
Contact:

google analytics [REZOLVAT]

Mesajde alexx_utza » Mar Mai 12, 2009 1:23 am

se pare ca today is not a good day for science... pe langa ca s-a luat curentul, mi s-a terminat cartusul de la imprimanta in timp ce printam o documentatie (nu e prea relevant), dar pe deasupra mi-au disparut din google analytics si 3 site-uri la care aveam facut tracking... :cry:
s-a mai confruntat cineva cu problema aceasta?? am cautat solutii pe net dar se pare ca nimeni nu da un raspuns concret in aceasta situatie ce e de facut si ce e mai important, de ce a aparut aceasta problema?? ce am facut gresit astfel incat sa imi dispara deodata ?
Ultima oară modificat Mar Mai 12, 2009 2:58 am de către alexx_utza, modificat 1 dată în total.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mar Mai 12, 2009 2:14 am

si la mine a fost pana de curent, noroc ca am numa laptopuri si ruterul e pe ups...
in ce priveste disparitia site-urilor, google nu le socoate niciodata fara motiv, deci mai mult ca sigur ca site-urle respective au incalcat termenii contractuali...
1. verifica daca ai ultima versiune de analitics inclusa in site
2. verifica daca in contul google nu ai mesaje de la ei
3. incearca sa le inscrii din nou la google
4. citeste cu atentie termenii de licenta
5. de cele mai multe ori te baneaza pentru ca tu sau vizitatorii tai au dat clikuri repetate pe banerele lor...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
alexx_utza
Senior Member
Mesaje: 251
Membru din: Joi Mai 10, 2007 10:56 am
Localitate: in padure...
Contact:

Mesajde alexx_utza » Mar Mai 12, 2009 2:19 am

1. e ultima versiune
2. nu am mesaj de la ei (google)
3. cred ca pana la urma numai asta ramane de facut
5. nu am prea multe bannere si nici prea multi vizitatori pe site-urile respective, asa ca nu prea cred ca mi se trage de la asta

...ciudat este ca totusi doua au ramas neatinse ... :(

Avatar utilizator
alexx_utza
Senior Member
Mesaje: 251
Membru din: Joi Mai 10, 2007 10:56 am
Localitate: in padure...
Contact:

Mesajde alexx_utza » Mar Mai 12, 2009 2:58 am

dupa indelungi cautari mi-am dat seama ce facusem gresit, sau mai bine spus ce nu am stiut...
poti avea mai multe conturi si profile, iar intr-un cont facusem mai multe profile. pentru ca pana acum era singurul, automat intra pe acesta, dar in momentul in care am facut un alt cont nu a mai intrat automat pe acea pagina, unde se pare ca profilele ramasesera intacte :)


Înapoi la “Google”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori