Dispare pe un cuvant cheie

Ai nevoie de ajutor cu optimizarea pentru motoarele de cautare. Discuta despre cuvinte cheie, titluri, meta-uri, taguri alt sau orice este relevant in motoarele de cautare.

Moderator: Moderatori

mirceabondar
Average Member
Mesaje: 115
Membru din: Sâm Mai 29, 2010 7:42 pm

Dispare pe un cuvant cheie

Mesajde mirceabondar » Mar Mai 07, 2013 8:59 am

Am un site cu pliante publicitare. Pe cuvantul pliante publicitare sunt pe pozitia 2,3 iar pe cuvantul pliante 2..3 zile sunt in pagina 2 pe primele pozitii iar apoi dupa cateva zile ajung in paginile 20...23. Am modificat si metadescrierea si tot asa face. Care ar fi problema?



badtiger
Senior Member
Mesaje: 598
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:54 pm
Contact:

Re: Dispare pe un cuvant cheie

Mesajde badtiger » Sâm Mai 11, 2013 6:04 pm

Salut,
Problema este ca Google considera paginile din fata ta mai valoroase.
Cu alte cuvinte mai ai de munca sa ajungi sus, mai adauga articole mai adu spre tine cateva linkuri de calitate

PS: Ai verificat pozitia site-ului de care te ocupi si pe alte calculatoare?

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Re: Dispare pe un cuvant cheie

Mesajde Pirahna » Mar Mai 14, 2013 5:29 am

Studiaza rapoartele de trafic pentru site-urile de deasupra ta si apoi compara-le cu ale tale.

zetuvio
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Joi Oct 03, 2013 4:07 pm
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Dispare pe un cuvant cheie

Mesajde zetuvio » Dum Noi 17, 2013 3:56 pm

Nu cred ca poate fi numai de la linkuri, poate fi o problema si la website, densitatea prea mare pe cuvantul respectiv,... Ca sa va pot spune cat mai exact despre ce este vorba, posteaza url-ul website-ului sau daca nu vrei citeste articolele din website-ul meu: seocom.ro
Ultima oară modificat Mar Sep 04, 2018 4:21 pm de către zetuvio, modificat 1 dată în total.

VladCaruseanu
PHPRomania Supporter
Mesaje: 15
Membru din: Mar Mar 13, 2012 12:28 pm
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Dispare pe un cuvant cheie

Mesajde VladCaruseanu » Mie Noi 27, 2013 1:55 pm

Din cate inteleg pentru cuvantul cheie "pliante" pozitia websiteului fluctueaza. Verifica daca pagina pentru care site-ul apare pe pozitiile 2-3 este aceeasi cu cea pentru care apare pe pozitiile 20-30. Pozitia site-urilor fluctueaza in Google si in functie de centrul din care se preiau datele, deci e posibil sa se stabilizeze la un moment dat.


Înapoi la “Optimizare pentru motoarele de cautare (SEO)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori