Optimizat prost?

Ai nevoie de ajutor cu optimizarea pentru motoarele de cautare. Discuta despre cuvinte cheie, titluri, meta-uri, taguri alt sau orice este relevant in motoarele de cautare.

Moderator: Moderatori

mirceabondar
Average Member
Mesaje: 115
Membru din: Sâm Mai 29, 2010 7:42 pm

Optimizat prost?

Mesajde mirceabondar » Dum Dec 16, 2012 11:24 pm

Am lucrat la siteul printpliante.ro. Am pus ca titlu pagini index: tipografie pliante - printpliante.ro, ca descriere:Tipografie pliante, pliante publicitare. Termen 1-2 zile. Preturi excelente in conditii de calitate numai pe printpliante.ro iar cuvinetele cheie sunt: pliante, tipografie pliante, tipografie, preturi pliante. Cand caut pe google tipografie pliante sau preturi pliante nu ma gaseste pe nicaieri, cel putin pana in pagina 20 nu sunt, iar daca scriu printpliante ma gaseste in primele rezultate. Unde am gresit? imi sugerati alta descriere, alt titlu?



MarPlo
Senior Member
Mesaje: 885
Membru din: Mie Sep 24, 2008 9:32 am
Localitate: Braila
Contact:

Optimizat prost?

Mesajde MarPlo » Lun Dec 17, 2012 8:27 am

Pe langa descriere si titlu, conteaza si continutul din pagina. Titlul paginii in <h1>, la fel ca cel din <title>, de asemenea, cuvintele principale /cheie sa se gaseasca in continutul paginii, moderat (fara spam) in tag <strong>, <em> si daca sunt subtitluri cu <h2>, <h3>.
Acele cuvinte sa fie si in backlink-uri catre site-ul tau, in directoare web, semnatura forum, si altele.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Optimizat prost?

Mesajde Birkoff » Lun Dec 17, 2012 10:28 am

citeste si urmeaza sfaturile de aici (tot acolo gasesti si celelalte numere ale revistei si restul articolului)
http://www.todaysoftmag.com/article/ro/ ... a_II-a_156
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Optimizare pentru motoarele de cautare (SEO)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori