Prima pozitie pe Google.com, dar nu apar deloc pe Google.es

Ai nevoie de ajutor cu optimizarea pentru motoarele de cautare. Discuta despre cuvinte cheie, titluri, meta-uri, taguri alt sau orice este relevant in motoarele de cautare.

Moderator: Moderatori

abytza22
Average Member
Mesaje: 105
Membru din: Dum Iun 06, 2010 4:25 pm

Prima pozitie pe Google.com, dar nu apar deloc pe Google.es

Mesajde abytza22 » Mar Mai 29, 2012 3:32 pm

Salutare, cu ceva timp in urma ma plangeam ca sunt pe toate motoarele de cautare pe primul loc pe un anumit cuvant cheie (nu pot spune care, continut pt adulti) si ca nu apar deloc pe Google, intr-un final am ajuns si pe Google.com pe primul loc.

Asa cum mi-a spus Birkoff pe forum cu ceva timp in urma, ca o sa scad de pe celelalte motoare daca urc pe google, din pacate a avut dreptate :(

Ok, sunt multumit deocamdata de rezultate, aproximativ 15.000 vizitatori unici / zi , peste 40% din SUA.

Nemultumirea mea este ca pe Google.es nu apar deloc, nici in primele 1000 de pozitii, iar daca as putea urca pe prima pagina pe Google.es , probabil numarul de vizitatori s-ar inzeci, deoarece cuvantul are de zeci de ori mai multe cautari pe Google Spania.

Probabil nu apar pe google.es deoarece site-ul are continut 100% in engleza.

Ce as putea face, exista vreo solutie sa pot urca si pe Google Spania, dar sa nu scad pe Google.com ?



Înapoi la “Optimizare pentru motoarele de cautare (SEO)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori