Sistem pentru useri

Ai o întrebare legată de PHP? Incercăm să îi găsim soluţie. Sau poate doar vrei să publici un cod interesant.

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

daniel741
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mai 20, 2015 1:11 am

Sistem pentru useri

Mesajde daniel741 » Mar Dec 01, 2015 12:39 am

Buna,

Doar ce am inceput sa lucrez in php si am facut o aplicatie pe localhost in care iti poti adauga cheltuielile care sunt afisate pe anumite perioade si categorii, etc. Ma gandesc acum ca daca vreau sa o pun undeva public for fun, trebuie sa ii fac si un sistem pentru useri ca sa fie fiecare user cu datele introduse de el.

Am facut aceasta postare in ideea ca imi puteti recomanda un tutorial care sa ma ajute in aceasta directie si sa fie si ceva mai calitativ. Orice recomandare e apreciata.

Multumesc!



nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Sistem pentru useri

Mesajde nevvermind » Mar Dec 01, 2015 1:10 am

trebuie un sistem de login. gasesti tutoriale despre asta. apoi aplicatia ta trebuie s-o faci in jurul acelor useri (tabele, logic specifica etc.)
in schimb nu-ti sugerez sa expui aplicatia publicului inca. e riscant, fiindca esti la inceput si lumea poate sa ti-o dea jos destul de repede daca n-o protejezi bine. think hackers.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/

daniel741
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mai 20, 2015 1:11 am

Re: Sistem pentru useri

Mesajde daniel741 » Mar Dec 01, 2015 1:21 am

nevvermind scrie:trebuie un sistem de login. gasesti tutoriale despre asta. apoi aplicatia ta trebuie s-o faci in jurul acelor useri (tabele, logic specifica etc.)
in schimb nu-ti sugerez sa expui aplicatia publicului inca. e riscant, fiindca esti la inceput si lumea poate sa ti-o dea jos destul de repede daca n-o protejezi bine. think hackers.


Ok. Multumesc. Prin publica ma gandeam doar sa am un link care nu intra in index pe google, doar ca sa fie mai usor de prezentat. Sa mai adun ceva feedback. La tabele ma gandesc cum sa le fac sa intre cheltuielile si sa le returneze catre anumiti utilizatori.

Am publicat acest thread nu pt ca nu gasesc un tutorial in care sa ma invete cum sa fac un sistem de login, dar ma gandeam sa incep si eu sa activez pe acest forum si poate sa mai invat lucruri de la alte persoane.


Înapoi la “Cod PHP”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 32 vizitatori