embed video code - Linkul de embed se schimba

Discutii despre integrarea PHP & Flash; Ming, FlashMX, Actionscript, etc.

Moderator: Moderatori

SpyHck
PHPRomania Supporter
Mesaje: 23
Membru din: Dum Feb 21, 2010 8:46 pm

embed video code - Linkul de embed se schimba

Mesajde SpyHck » Vin Sep 24, 2010 1:50 pm

Salutare. Lucrez acum la un site, video galery si am intampinat o problema.
De exemplu daca dau embed la un fisier video pe care l-am hostat pe videoweed.com, movieshare.com (site-uri de video hosting) dupa cateva ore acel link se schimba. eu stochez embed linkurile intro baza de date iar cand cineva vrea sa vizualizeze un videoclip se genereaza o paginia cu embed code-ul pe care l-am salvat in baza de date.
Problema e ca dupa cateva ore se schimba linkul de streaming. am incercat sa iau si linkul direct catre fisierul video respectiv (ex: view source> si am luat src="http:/www.videoweed.com/s/blablabbla.flv") dar si acesta dupa putin timp se schimba.
Ceva idei cum pot rezolva problema asta.
Daca nu am fost destul de explicit va rog sa imi spuneti.
Multumesc anticipat.



Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde vectorialpx » Vin Sep 24, 2010 2:42 pm

pai, ideea este sa citesti documentatie de la ei sau sa vorbesti cu ei sa ai adrese fixe. Asta depinde de site-ul care-ti face gazduirea.

Oricum, iti recomand un pachet de gazduire bun (de exemplu, dreamhost.com) din state (acolo e mai ieftin), ca sa nu mai depinzi de altii, pentru ca daca le pica site-ul celor de la videoweed.com, incepi sa iti dai palme.

SpyHck
PHPRomania Supporter
Mesaje: 23
Membru din: Dum Feb 21, 2010 8:46 pm

Mesajde SpyHck » Sâm Sep 25, 2010 3:15 am

ms man, o sa ma documentez mai mult. Problema e ca eu nu vreau sa le hostez la mine pe site. sa nu am probleme cu drepturile de autor s.a.m.d.


Înapoi la “PHP & Flash”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori