Cs-Cart: foloseste cineva ?

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

xwh
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 03, 2006 10:43 pm

Cs-Cart: foloseste cineva ?

Mesajde xwh » Dum Ian 07, 2007 2:07 pm

M-am descis sa-mi fac un mic magazin online si din toate shopping carts care le-am testat (storefront + admin area) cs-cart mi-a lasat cea mai buna impresie. Are un template placut si banuiesc ca nu e extrem de greu de modificat, este super customizabil (vedeti http://demo.cs-cart.com/admin.php) dar si storefront http://demo.cs-cart.com/

pretul este de 195$ dar il dau o singura data si asta e.

ce parere aveti despre el ?



Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde vectorialpx » Dum Ian 07, 2007 2:13 pm

parerea mea e ca esti batut-in-cap...
ti-am sters 3 post-uri pana acum si vad ca postezi in continuare...
ce dreaq faci, stai cu mana pe refresh ?! 8O

Avatar utilizator
gabysolomon
Senior Member
Mesaje: 743
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:39 am
Localitate: Bacau
Contact:

Mesajde gabysolomon » Dum Ian 07, 2007 5:18 pm

da zend cart ce are ... e si gratuit

xwh
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 03, 2006 10:43 pm

Mesajde xwh » Dum Ian 07, 2007 7:02 pm

@octavian: nu crezi ca faci aprecierile cam rapid ? nu sunt eu de vina, minunatul forum imi dadea Internal Error 500 cu Internet Explorer , am folosit Firefox cand a aparut mesajul in final. Mie nu imi apare nici un double post.

@gabysolomon: sunt decis pe cs-cart.

Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde vectorialpx » Lun Ian 08, 2007 8:40 am

Mie nu imi apare nici un double post

asta pentru ca am sters eu cateva tripluri ;)


nu fac aprecieri repede
see : http://www.phpromania.net/forum/viewtopic.php?t=9585

AntonioDaniel
PHPRomania Supporter
Mesaje: 18
Membru din: Lun Aug 28, 2006 5:14 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde AntonioDaniel » Joi Ian 11, 2007 12:19 am

Sper sa-l folosesc eu :). De 3 zile tot il scotocesc si mi se pare foarte bun, inuitiv si dotat cu tot ce-i trebuie (in mare). Saptamana viitoare imi fac card astept cat este nevoie (10 zile am inteles) si cand iese il cumpar.

Daca ai noutati despre el sa-mi dai si mie de stire.
www.comori.ro Magazin Online Produse Cosmetice Avon

AntonioDaniel
PHPRomania Supporter
Mesaje: 18
Membru din: Lun Aug 28, 2006 5:14 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde AntonioDaniel » Joi Ian 11, 2007 12:27 am

AntonioDaniel scrie:Sper sa-l folosesc eu :). De 3 zile tot il scotocesc si mi se pare foarte bun, inuitiv si dotat cu tot ce-i trebuie (in mare). Saptamana viitoare imi fac card astept cat este nevoie (10 zile am inteles) si cand iese il cumpar.

Daca ai noutati despre el sa-mi dai si mie de stire.


Ce alte solutii gratuite mai stiti inafara de zend cart

Si stiti vre-un magazin online care foloseste Zend Cart?
www.comori.ro Magazin Online Produse Cosmetice Avon

johnny
Senior Member
Mesaje: 904
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 12:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde johnny » Vin Ian 19, 2007 1:49 pm

CS-Cart e o solutie buna pentru ca are template-uri smarty pentru design. Singurul engine care mai are template-uri e x-cart, dar sunt f greu de intretinut/modificat.

Am avut ocazia sa lucrez cu cs-cart, si initial mi-a lasat o impresie buna, iar dupa ce am intrat prin maruntaiele lui, am descoperit multe probleme si un engine nu prea curat.
Ex: Are multi-currency, dar are bug-uri la afisarea pretului.
Modificarea e greoaie, adaptarea unui template, e greoaie.
Daca ii repari ce e stricat, e un engine bun.

calinc
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 18, 2008 5:59 am

Mesajde calinc » Dum Apr 11, 2010 8:27 pm

daca zici ca are probleme ce alta solutie ai propune?

Lucian.C
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 28, 2011 9:34 pm

Re: Cs-Cart: foloseste cineva ?

Mesajde Lucian.C » Lun Feb 28, 2011 9:39 pm

xwh scrie:M-am descis sa-mi fac un mic magazin online si din toate shopping carts care le-am testat (storefront + admin area) cs-cart mi-a lasat cea mai buna impresie. Are un template placut si banuiesc ca nu e extrem de greu de modificat, este super customizabil
pretul este de 195$ dar il dau o singura data si asta e.

ce parere aveti despre el ?


Iti recomand din suflet CS-CART, nu exista nici un script pe piata la ora actuala care se poate compara cu CS-CART. Iar pentru cei ce doresc sa ma contrazica, sa vina cu argumente
Noi ca agentie lucram 90% din proiectele e-commerce pe platforma CS-CART

AmaruL
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 28, 2011 10:50 am

Mesajde AmaruL » Mie Mar 02, 2011 9:51 am

ca sursa gratuita va recomand si OpenCart am mai multe magazine realizate in OpenCart si este usor de utilizat, insa pentru un magazin cu mai multe produse recomand CsCart, insa daca ai multe produse si multe subcategorii bd lasa de dorit sa incarca greu, de ex la mine este front cu nginx si back-end apache si cu memcache activ, oricum si cscart-ul are destule bug-uri si mai ales daca stai dupa suportul lor mi sa parut ca fac o munca de ochii lumii, am avut eu o problema la SEO cu redenumirea de pagini din hxxp://site.r_o/index.php?dispatch=page ... page_id=20 sa se transforme in hxxp://site.r_o/alfa-romeo/ dar daca ai de ex: hxxp://site.r_o/alfa-romeo/145/1.4-i.e/filtre/ulei/ si daca mai ai o categorie care se numeste tot ulei iti face hxxp://site.r_o/volkswagen/bora/1.4-16v ... o/ulei-ro/ il vede ca duplicat si ii tot da el alt nume, respectiva categorie nefiind in categoria principala de la alfa, le-am explicat exact ceea ce vreau in mesaj la suport si tot nu au facut ceea ce trebuie si doar iti mancau creditele :P dar in rest nu am ce sa reprosez e ok este usor de utilizat din pct de vedere al administratorului si din pct de vedere al utilizatorului.

Cod: Selectaţi tot

Categorie inventar:

    * Total: 595447
    * Activ: 595414

    * Ascuns: 2
    * Dezactivat: 31

Inventar produse:

    * Total: 5742
    * In stoc: 5742
    * Activ: 2802
    * Dezactivat: 2916

    * Descarcabil: 0
    * Nu este pe stoc.: 0
    * Ascuns: 24
    * Transport gratuit: 0



Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori