magazin virtual

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

Sphinks
Junior Member
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Dec 04, 2004 1:34 am
Localitate: Iasi
Contact:

magazin virtual

Mesajde Sphinks » Mie Oct 19, 2005 1:12 pm

Salut!
vreau sa ma apuc sa fac unmagazin virtual! as dori sa folosesc un shopping cart pe care sa-l cumpar de pe net!
care credeti ca emai bun? pe care ma sfatuiti sa-l cumpar? ...... care e cel mai usor de utilizat si cel mai putin(poate deloc) buguit!
Multumesc!


I intend to live forever....so far, so good!

strategy
Senior Member
Mesaje: 351
Membru din: Vin Noi 19, 2004 2:03 pm
Localitate: Oradea

Mesajde strategy » Mie Oct 19, 2005 2:00 pm

iti fac io un shopping cart .. cat dai pe el?
Ultima oară modificat Mie Oct 19, 2005 2:05 pm de către strategy, modificat 1 dată în total.
that's why it just said "don't underestimate PHP." it didn't say "use php always" : )

johnny
Senior Member
Mesaje: 904
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 12:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde johnny » Mie Oct 19, 2005 2:03 pm

daca vrei sa cumperi:
x-cart

daca nu vrei sa cumperi:
oscommerce
zen-cart

si lista continua

mihu_lucian
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Joi Oct 05, 2006 2:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Daca tot te apuci cauta mai intai un exemplu bun

Mesajde mihu_lucian » Sâm Oct 07, 2006 12:23 pm

Si eu m-am apucat de unu. M-am inspirat de pe net dar iti recomand sa te uiti la http://www.webrainiacs.ro/myvirtualsop. Au si panou de administrare si tot ce mai vrei.

Iar ca sa vezi cam ce trebuie sa contina shopul de care vrei sa te apuci uite aici ditai lista : http://www.webrainiacs.ro/magazin_virtual.php

Avatar utilizator
xtzy
Senior Member
Mesaje: 431
Membru din: Mar Iul 26, 2005 8:00 am
Localitate: localhost

Re: Daca tot te apuci cauta mai intai un exemplu bun

Mesajde xtzy » Sâm Oct 07, 2006 12:34 pm

mihu_lucian scrie:Si eu m-am apucat de unu. M-am inspirat de pe net dar iti recomand sa te uiti la http://www.webrainiacs.ro/myvirtualsop. Au si panou de administrare si tot ce mai vrei.

Iar ca sa vezi cam ce trebuie sa contina shopul de care vrei sa te apuci uite aici ditai lista : http://www.webrainiacs.ro/magazin_virtual.php

Esti penibil, omule! De ce nu ai zis verde in fata ca e shopul tau si il vinzi, nu umbla pe dupa boscheti.
Cica au si panou de administrare si tot ce mai vrei.. :roll: O grebla mare de clestar au ? :)

Reclama ieftina si ipocrita --- > bila neagra pentru o firma. Daca tu consideri ca merita, trebuie sa iti sustii produsul intr-un mod profesionist.

carco
Senior Member
Mesaje: 2799
Membru din: Joi Mai 27, 2004 4:36 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde carco » Sâm Oct 07, 2006 12:44 pm

si macar daca ar avea cu ce sa se laude:
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/webrain/public_html/myvirtualshop/produse_noi.php on line 10
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/webrain/public_html/myvirtualshop/listare_produse.php on line 77
Programator cu experienta in Magento/ZF, Typo3/Flow3, Symfony, B2B, CRM, ERP, SMB... vand betoniera

mihu_lucian
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Joi Oct 05, 2006 2:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde mihu_lucian » Sâm Oct 07, 2006 12:57 pm

1. Nu e vina mea ca serverul pe care site-ul este hostat era in load / (se facea back-up) si au fost probleme cu SQL-ul.

2. exista si panou de admin. numai ca nu am pus link catre el

3. Am lucrat la dezvoltarea lui, nu e afacerea / firma mea.

Avatar utilizator
xtzy
Senior Member
Mesaje: 431
Membru din: Mar Iul 26, 2005 8:00 am
Localitate: localhost

Mesajde xtzy » Sâm Oct 07, 2006 1:02 pm

mihu_lucian scrie:2. exista si panou de admin. numai ca nu am pus link catre el

Bine, dar eu vreau grlebla mare de clestar, ca panou de admin au TOATE magazinele virtuale., nu e nimic inedit.

carco
Senior Member
Mesaje: 2799
Membru din: Joi Mai 27, 2004 4:36 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde carco » Sâm Oct 07, 2006 1:13 pm

mihu_lucian scrie:1. Nu e vina mea ca serverul pe care site-ul este hostat era in load / (se facea back-up) si au fost probleme cu SQL-ul.

Nu are nici o treaba cu load-ul serverului, e de la "programarea" ta
http://www.webrainiacs.ro/myvirtualshop ... rie=ciuciu
Programator cu experienta in Magento/ZF, Typo3/Flow3, Symfony, B2B, CRM, ERP, SMB... vand betoniera

Avatar utilizator
gabysolomon
Senior Member
Mesaje: 743
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:39 am
Localitate: Bacau
Contact:

Mesajde gabysolomon » Mar Oct 31, 2006 10:14 pm

Acum vad ca a reparat greseala ...

carco
Senior Member
Mesaje: 2799
Membru din: Joi Mai 27, 2004 4:36 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde carco » Mie Noi 01, 2006 8:11 am

aiurea, nu a reparat-o, a ascuns-o (uita-te la titlu)
Programator cu experienta in Magento/ZF, Typo3/Flow3, Symfony, B2B, CRM, ERP, SMB... vand betoniera

Avatar utilizator
gabysolomon
Senior Member
Mesaje: 743
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:39 am
Localitate: Bacau
Contact:

Mesajde gabysolomon » Mie Noi 01, 2006 6:48 pm

Asta chear e jenant

unixwin
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 08, 2007 4:22 pm

Mesajde unixwin » Dum Iul 08, 2007 6:27 pm

xxx.webrainiacs.xx/myvirtualshop/listare_produse.php?categorie=ciuciu


Mar interesa si pe mine acest Magazin Virtual cinel are de vanzare si cat costa ?

edyserbanoiu
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 06, 2008 11:41 am

MAGAZIN ONLINE

Mesajde edyserbanoiu » Mie Feb 06, 2008 12:05 pm

MAGAZIN ONLINE
salut ! am un magazin online. Vreau sa fac o sortare dupa pret la toate produsele si inca vreo 2 chestii. Cine ma poate ajunta? Vreau sa definesc si platile online...? CIna ma ajuta ofer recompensa in bani?? Astept mesajele voastre. 0749226833

sebbyluc
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Mar Mar 29, 2011 11:28 am

magazin virtual

Mesajde sebbyluc » Mar Mar 29, 2011 11:42 am

unixwin scrie:xxx.webrainiacs.xx/myvirtualshop/listare_produse.php?categorie=ciuciu
Mar interesa si pe mine acest Magazin Virtual cinel are de vanzare si cat costa ?


Si reclama ascunsa continua.. Nu sunt impotriva reclamei, dar ar putea sa prezinte produsele sale aratandu-ne care sunt avantajele si caracteristicile, precum si motivul pentru care ne recomanda sa le cumparam.
Cu siguranta atunci cititorii ar avea mai multe cuvinte de lauda.

Sebastian Lucaci


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori