Cumparare pachet Premium

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

rRed
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iul 19, 2010 8:27 pm

Cumparare pachet Premium

Mesajde rRed » Sâm Oct 22, 2016 10:54 am

Nu stiam exact ce titlu sa aleg...

Treaba sta asa. O sa lansez un mic joc online in curand, si m-am gandit sa scot macar banii de gazduire/domeniu. Cum toate jocurile de genul celui pe care il lansez au optiunea de "Cumparare pachet Premium", ma gandeam sa introduc si eu ceva asemanator... Cine cumpara pentru 3-4 euro acel pachet, sa aiba acces la anumite sectiuni ale jocului.

Avand in vedere ca nu am mai facut asta, chiar nu stiu cum pot implementa ceva de genul si sa fie totul legal. Vreau prin intermediul PayPal sa se efectueze tranzactiile (am cardul verificat ta ei). Imi poate spune cineva cunoscator care ar fi pasii? Si daca imi trebuie neaparat business account, o intreprindere individuala, sau ceva de genu'...

Multumesc.



nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Cumparare pachet Premium

Mesajde nevvermind » Lun Oct 24, 2016 12:53 pm

E un serviciu. Deci tre sa platesti taxe. Deci PFA sau IMM. Zic eu, dar nu cunosc prea multe.
PayPal e doar un mediu de plata.
Fa rost de un contabil si intreaba acolo.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori