Un magazin online mai special

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

mkcp
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 14, 2013 1:41 pm

Un magazin online mai special

Mesajde mkcp » Dum Apr 06, 2014 3:14 am

Salutare!

Am nevoie de un magazin online pe structura din imaginea atasata. Desenul este rudimentar dar acesta este cel mai bun lucru pe care l-am putut face in acest moment. Nu ezitati sa intrebati daca aveti nelamuriri.

Din ce am vazut nu cred ca se poate face asta pe o platforma existenta deja astfel incat probabil va fi nevoie de ceva codare.


Astept sugestiile si intrebarile voastre.
Fişiere ataşate
magazin.jpg
magazin.jpg (222.93 KiB) Vizualizat de 5048 ori



l33t
Senior Member
Mesaje: 216
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 7:31 pm

Re: Un magazin online mai special

Mesajde l33t » Lun Apr 07, 2014 2:03 pm

Iti pui problema gresit. Tu vrei ceva custom cu alegerile de produse, nu cred ca vei gasi asa ceva deja facut.
Ar trebui sa te uiti peste platformele existente, sa gandesti site-ul, ce ai nevoie: clienti, comenzi, facturi, plata online, expediere prin diversi curieri... Unele platforme pot avea deja extensii pentru plata cu diversi operatori, pentru curieri. Pentru ce ai tu custom nu cred ca vei gasi plugin-uri, insa poti face la sfarsit, adica nu asta ar trebui sa fie criteriul tau de selectie.

mkcp
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 14, 2013 1:41 pm

Re: Un magazin online mai special

Mesajde mkcp » Joi Apr 10, 2014 12:04 am

Cred ca am pus problema gresit: am nevoie de cineva sa imi faca un asemenea magazin online, preferabil un freelancer, este prea mult pentru cunostintele mele de programare. Daca este cineva interesat, astept intrebari si oferte. Multumesc.

l33t
Senior Member
Mesaje: 216
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 7:31 pm

Re: Un magazin online mai special

Mesajde l33t » Joi Apr 10, 2014 11:52 am

Poti sa-mi dai un PM cu mai multe detalii.


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori