CPM - INTREBARE

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

CPM - INTREBARE

Mesajde LiviutzuAs » Joi Feb 06, 2014 10:10 pm

Salut baieti,

Am si eu o intrebare la care nu am reusit sa gasesc raspuns pe google...

Daca vreau sa pun reclama pe un site pentru produsele pe care le comercializez, am negociat cu site-ul respectiv un pret pe mia de afisari, i-am trimis bannerul.... iar acum am o problema. Cum contorizez eu cate afisari are bannerul meu ?

Multumesc,
O zi buna!



l33t
Senior Member
Mesaje: 216
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 7:31 pm

Re: CPM - INTREBARE

Mesajde l33t » Mar Feb 18, 2014 10:42 am

Pai, cum i-ai trimis bannerul? Bannerul trebuie sa fie hostat de tine, iar tu contorizezi requesturile facute catre banner.

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CPM - INTREBARE

Mesajde LiviutzuAs » Mar Feb 18, 2014 11:57 am

Păi asta este, că nu știu cum...

l33t
Senior Member
Mesaje: 216
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 7:31 pm

Re: CPM - INTREBARE

Mesajde l33t » Joi Feb 20, 2014 2:47 pm

Nu am implementat asa ceva pana acum.
Dar daca ar fi sa incep de la 0, probabil as face o pagina php care ar primi ceva parametrii in $_GET, depinde ce informatii vrei sa obtii.
As verifica si headerele care vin la fiecare request, sa ma asigur ca sunt oameni, ca nu au acelasi ip (adica nu sta cineva si da 1000 de click-uri) si pagina ar seta niste headere Content-type:image/"tip" si ar livra continutul imaginii banner.


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori