Probleme dupa instalare Magento

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

masterbobo17
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 12, 2012 11:53 am

Probleme dupa instalare Magento

Mesajde masterbobo17 » Joi Apr 12, 2012 11:55 am

Buna,
Mi-am instala ieri magento, si m-am lovit de 2 probleme la care, nu le-am gasit rezolvare....
Asa ca, daca ma puteti ajuta, ar fi super.

1. In momentul in care vreau sa intru in System->Configuration imi apare urmatoarea eroare:
Fatal error: Class 'Mage_Moneybookers_Helper_Data' not found in /home/vhosts/mydomain/magento/app/Mage.php on line 520

2. In momentul in care vreau sa adaug un produs nou (produs simplu) primesc urmatorul mesaj:
Recurring Profile
Create New Attribute
Recurring Payment Profile
Schedule

Din cate stiu, trebuie create anumite atribute, dar sunt create....
Folosesc Magento 1.5.1

Va multumesc,



l33t
Senior Member
Mesaje: 216
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 7:31 pm

Mesajde l33t » Vin Mai 11, 2012 12:01 am

Salut,
Prima eroare o primesti pentru ca probabil undeva in cod ai Mage::helper('moneybookers'); si iti lipseste un fisier Data.php unde ai definita clasa helperului respectiv, din app/code/core/Mage/Moneybookers/Helper/

continutul fisierului ar trebui sa fie:

Cod: Selectaţi tot

class Mage_Moneybookers_Helper_Data extends Mage_Core_Helper_Abstract
{
}


La a doua problema nu stiu la ce te referi, insa dupa ce creezi atributele trebuie sa le adaugi si la seturi de atribute.


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori