Premii Gameshop la lansarea solutiei de plata online

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

DotCommerce
Junior Member
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 21, 2005 7:41 pm

Premii Gameshop la lansarea solutiei de plata online

Mesajde DotCommerce » Mie Apr 06, 2005 2:59 pm

Gameshop este live cu solutia DotAssure PHP. Si da si premii la cumparare:
"Dragi prieteni,
De aceasta data va vom prezenta si noutati, asa cum v-am obisnuit, dar si doua anunturi importante:
1. Noutatea nr. 1: Acceptam carti de debit / credit la plata!
Acum 5 ani a aparut GameShop.ro, primul sit de comert electronic de jocuri video din Romania.
Comert electronic era pâna nu demult o exagerare si iata de ce: Comert electronic înseamna în primul rând plata electronica a produselor comandate, de obicei printr-un sistem de acceptare a cartilor de credit.
Fara carti de credit acceptate, am functionat ca o casa de comenzi la domiciliu, în care jocurile se comandau pe Internet si livrarea (si plata) se faceau acasa.
Începând de astazi, în plus fata de metoda "traditionala", va oferim posibilitatea platii produselor comandate cu aproape orice card de debit sau credit Visa, Visa Electron, MasterCard si Maestro. În curând vom accepta si plati cu American Express, JBL si PayPal.
Sistemul este simplu: Ca de obicei, alegeti jocul (sau jocurile/produsele) dorite si le adaugati în cos.
La CASA, alegeti metoda de plata dorita:
- Plata se face în momentul livrarii (livrare prin Prioripost si plata ramburs la primirea coletului, ca si pâna acum)
sau
- Plata cu card bancar
Daca veti alege plata prin card, veti intra într-o conexiune "secure" unde veti introduce datele de pe card.
Daca totul este în regula în urma verificarii cardului (1-2 secunde), cu alte cuvinte daca este valabil cardul, nu este expirat si aveti fonduri suficiente, tranzactia va fi reusita.
NOTA: Nu toate cardurile emise în România vor functiona pentru tranzactii pe Internet. Va trebui sa luati legatura cu banca dumneavoastra si sa le comunicati ca doriti sa efectuati tranzactii pe Internet.
Pentru a sarbatori cum se cuvine aceasta noutate, orice comanda platita cu carte de debit sau credit va fi însotita de un mic cadou din partea noastra: Un set de carti de joc Activision cu jocul Call of Duty.
Happy gaming!"
Newsletter Best Computers/ Gameshop.ro



GExGE
Average Member
Mesaje: 54
Membru din: Dum Feb 06, 2005 7:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde GExGE » Mie Apr 06, 2005 9:44 pm

Reclama.

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Mie Apr 06, 2005 10:59 pm

ei au voie ...

cel putin e parerea mea ca gamer :D

WebShield
PHPRomania Supporter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Apr 06, 2005 12:05 am

Mesajde WebShield » Joi Apr 07, 2005 1:10 am

Deplorabil. Securitatea la pamint.

Nu recomand folosirea cardului in acest magazin!!!!!!!


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori