procesor pro si contra

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

w31rd0
Average Member
Mesaje: 166
Membru din: Lun Mar 15, 2004 10:04 am
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde w31rd0 » Dum Apr 17, 2005 11:14 pm

WebShield scrie:Domnu MadMAx, in loc sa pierzi vremea aici postind 4 mesaje catre botcommerce, de ce nu le dai un telefon sa te lamuresti mai rapid? Sau poti sa te uiti la cele 3 magazine cu care functioneaza. Au chiar magazine de carti:carti.no-cash.ro.

Succese.


Iti dau dreptate, nu vreau sa fac pe adminul, dar pe acest post se face reclama, si inca una ieftina, avand in vedere pretentiile lor.



WebShield
PHPRomania Supporter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Apr 06, 2005 12:05 am

Mesajde WebShield » Dum Mai 22, 2005 11:55 pm

Interesant este si textul care apare la accesarea www.procesor.ro:

Warning: mysql_connect(): #08004Too many connections in /www/ftp/procesor.ro/db.php on line 57
#08004Too many connections

Hm, pentru un procesator de plati online...."Rusinicaaa".

DotCommerce
Junior Member
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 21, 2005 7:41 pm

Mesajde DotCommerce » Lun Mai 23, 2005 6:08 pm

WebShield scrie:Interesant este si textul care apare la accesarea www.procesor.ro:

Warning: mysql_connect(): #08004Too many connections in /www/ftp/procesor.ro/db.php on line 57
#08004Too many connections

Hm, pentru un procesator de plati online...."Rusinicaaa".

Cind voi dori monitorizare Gecad o sa o cer . Pina atunci se pare ca sunt in Free Trial ? Procesor.ro este un site commercial nu serverele de procesare. Keep pushing my system.. e bine ptr firma angajata de securitate si hosting

w31rd0
Average Member
Mesaje: 166
Membru din: Lun Mar 15, 2004 10:04 am
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde w31rd0 » Lun Mai 23, 2005 8:18 pm

Si iarasi ma bag eu in discutie....



Cind voi dori monitorizare Gecad o sa o cer . Pina atunci se pare ca sunt in Free Trial ? Procesor.ro este un site commercial nu serverele de procesare. Keep pushing my system.. e bine ptr firma angajata de securitate si hosting

... a se intelege ca vizitatorul respectiv era de la GECAD?... si daca era ... de ce anume va deranjeaza faptul ca a dat eroare site-ul?

WebShield
PHPRomania Supporter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Apr 06, 2005 12:05 am

Mesajde WebShield » Lun Mai 23, 2005 11:12 pm

DotCommerce scrie:Procesor.ro este un site commercial nu serverele de procesare. Keep pushing my system.. e bine ptr firma angajata de securitate si hosting


Prietene, da-mi voie sa iti spun ca parerea mea este ca esti putin stresat de gecad bag eu seama. Ai grija ca astfel de stres poate cauza afectiuni grave ale sistemului nervos.

Acum chiar m-am convins de brasoavele pe care le torni pe aici...Din punctul meu de vedere acest subiect este inchis.

P.S. V-am dat si email ca sa va atentionez insa nu am primit decit o eroare.
Apropos, sefii tai stiu ce faci tu pe forumul asta? Sau tu esti "patronul" acestui SRL?

PS2: Si nu, nu sint de la gecad. Ar fi fost frumos insa....nu sint. (punct)

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Mar Mai 24, 2005 12:00 am

hai sa ma bag si eu ...

ok ... THIS IS OFFTOPIC (vorbesc de post-ul meu desigur ... v-ati simtit ?)

ok ... m-am luat si am citit aproape jumatate de thread si acum trebuie sa dau o cola pe gat ca m-a luat cascatul ... yawn !!! ... si inca mai am de lucru ...

pai eu ma jucam cu paypal si cu verisign p-aici ...
hai sa citesc thread-ul ...
tam-tam ...

rezumat la ce am citit :
uhm
Dotcommerce : dotcommerce rulz !
Restul membrilor phpromania : NU suntem de acord , serviciile sunt scumpe si nu de foarte mare calitate ...


si la faza cu monitorizare GeCAD sincer ... m-ati pierdut de tot !!!

whatever ...
rog moderatorul acestei sectiuni sa inchida acest topic (sincer ... INUTIL)
in care nea' Dotcommerce isi face singur reclama ... din nou ... inutil (aka degeaba) ...


eu mi-am exprimat parerea ...

//end offtopic ...


8O

DotCommerce
Junior Member
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 21, 2005 7:41 pm

Mesajde DotCommerce » Joi Iun 30, 2005 5:42 pm

WebShield scrie:
DotCommerce scrie:Procesor.ro este un site commercial nu serverele de procesare. Keep pushing my system.. e bine ptr firma angajata de securitate si hosting


Prietene, da-mi voie sa iti spun ca parerea mea este ca esti putin stresat de gecad bag eu seama. Ai grija ca astfel de stres poate cauza afectiuni grave ale sistemului nervos.

Acum chiar m-am convins de brasoavele pe care le torni pe aici...Din punctul meu de vedere acest subiect este inchis.

P.S. V-am dat si email ca sa va atentionez insa nu am primit decit o eroare.
Apropos, sefii tai stiu ce faci tu pe forumul asta? Sau tu esti "patronul" acestui SRL?


PS2: Si nu, nu sint de la gecad. Ar fi fost frumos insa....nu sint. (punct)


Ca sa inchei o dat ptr totdeauna discutia: ai dat asemena atentionari (sau de la aceasta adresa de email) majoritatii clientilor mei. Direct. End of topic(my point of view).
Intre timp am redus comisioanele si am facut primele anunturi publice in cadrul Internetcis 2005 ( unde am fost ca orice amarit de SRL sponsor):
- turnover e-commerce aprilie 2005 : 4.000.000 USD ( declaratie dir gen RomCard -Marin Mitroi)
- turnover prin clientii DotCommerce : 2.400.000 USD (declaratie BCR).
Piata a cam ales. Si remarcam faptul ca magazine mult mediatizate Gecad ( www.edomenii.ro sau www.host-age.ro) acum folosesc DotCommerce. Si tot vin :)
Cine are dreptate acum ? Parerea unora sau cifrele? We have over 52% of the MARKETSHARE :) SI de abia prindem gustul pietii.
Oricum toti clientii care parasesc bancile sau Gecad au niste Super Oferte.
Sa auzim de 1 bilion $ turnover !

programmer
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Joi Noi 10, 2005 10:09 pm

Mesajde programmer » Joi Noi 10, 2005 10:11 pm

Este cineva care foloseste serviciile procesor.ro ? Aveti cumva probleme in ultimul timp ?

DotCommerce
Junior Member
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 21, 2005 7:41 pm

Mesajde DotCommerce » Joi Noi 10, 2005 10:28 pm

programmer scrie:Este cineva care foloseste serviciile procesor.ro ? Aveti cumva probleme in ultimul timp ?

DotCommerce Romania tocmai a incheiat PCI compatibility audit. Auditul s-a incheiat si erorile aparute in ultimele 4 zile s-au eliminat.
Detalii despre PCI :
http://usa.visa.com/download/business/a ... ?it=search
Vestea buna este ca toti comerciantii DotCommerce vor incepe din aceasta noapte sa accepte ( by default) American Express, JCB, Dinners si Discover.
Raportul despre implementarea PCI in gatewayul DotCommerce va fi fact public zilele urmatoare.
Asemenea upgradeuri se fac numai pe serverele operatonale, nu pe back-ups.
Daca doresti mai multe informatii nu ezita sa contactezi DotCommerce direct.

WebShield
PHPRomania Supporter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Apr 06, 2005 12:05 am

Mesajde WebShield » Joi Noi 10, 2005 10:40 pm

:)
Super tare frate! Cine se mai inscrie ca sa puna intrebari?

P.S. VISA stie? :D :D :D

DotCommerce
Junior Member
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 21, 2005 7:41 pm

Mesajde DotCommerce » Joi Noi 10, 2005 10:46 pm

WebShield scrie::)
Super tare frate! Cine se mai inscrie ca sa puna intrebari?

P.S. VISA stie? :D :D :D

PCI audit este cerut de VISA si MasterCard doar membrilor sai. Evident ca stiu de asta. Si cred ca se bucura ca ne-am upgradat sistemele de securitate, am fost auditati ( o sa vedeti inclusiv HackerSafe la noi).
Despre noile carduri acceptate nu cred ca VISA sau MasterCard se simt lezate, majoritatea gatewayurilor nord americane sau vest europene avind by default interfatari cu toate organizatiile emitente de carduri. Pe de alta parte Amex in Romania nu este o amenintare ptr Visa sau MC la ce marketshare au :)

WebShield
PHPRomania Supporter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Apr 06, 2005 12:05 am

Mesajde WebShield » Joi Noi 10, 2005 10:54 pm

Deci unde era legatura intre VISA si asa zisa acceptare de amex? Eu nu vad decit o insiruire te termene fara nici o legatura intre ele.

Adica visa ti-a cerut tie un audit si vestea buna e ca accepti amex?

w31rd0
Average Member
Mesaje: 166
Membru din: Lun Mar 15, 2004 10:04 am
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde w31rd0 » Joi Noi 10, 2005 11:24 pm

Am crezut inchis si terminat acest subiect. Dar iata ca am primit din nou un email.

Nu am nimik cu nimeni, dar care este scopul acestui thread? Din ce vad eu acum, aici, este reclama directa, ni se dau cifre, realizari, audit-uri, la mai mare etc.

Este un serviciu, trebuie folosit, dar as fi interesat cine este userul DotCommerce, ce rol are el in cadrul organizatiei. Apare un X pe phpromania, si posteaza aiurea zic eu, se ia lumea de el... se continua...etc.
Nu este phpromania al meu, este o comunitate, si eu ca si membru imi dau cu parerea.

programmer
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Joi Noi 10, 2005 10:09 pm

Mesajde programmer » Joi Noi 10, 2005 11:33 pm

daca eu sunt cel care a postat aiurea, cred ca te inseli, am postat absolut pe subiectul threadului. eu sunt cel care l-a reinviat, am pus niste intrebari

DotCommerce
Junior Member
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 21, 2005 7:41 pm

Mesajde DotCommerce » Joi Noi 10, 2005 11:58 pm

1) S-a postat o intrebare despre DotCommerce si am raspuns ? Este OK ? Cred ca da
2) Vechul nostru "prieten" a intervenit continuind subiectul la care eu am incercat sa raspund normal.
Mai incolo .... read the messages.
Ref: subiect inchis : da, si eu speram sa il vad inchis sau macar limitat la intrebari , raspunsuri , feedbackuri despre DotCommerce nu sa revenim la comentariile si glumitele vechilor "prieteni".
Vom oferi datele care ni se par relevante despre noi insa si asta se poate chema publicitate.


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori