Joomla

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

Cificutz
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 18, 2008 1:14 pm

Joomla

Mesajde Cificutz » Mar Mai 20, 2008 1:16 pm

Salut.
am inceput sa fac un magazin virtual respectiv chiclingerie.ro (incepator fiind).Am reusit sa ma dscurc singur pana acum cu cateva din probleme, insa ma lovesc de o problema caruia nu ii pot da de cap de catva zile, respectiv schimbarea limbi din engleaza in romana.Folosesc Joomla si virtuemart versiunea 1.5.0. Accept orice critica vis a vis de site(doar asa mai invat si eu) insa va rog daca foloseste cineva acelasi os-commerce si stie cum pot rezolva aceasta problema sa ma ajute sa pot sa trec mai departe.
Multumesc!



Poyo
Average Member
Mesaje: 97
Membru din: Dum Iun 08, 2008 11:19 am
Localitate: Rm. Valcea

Mesajde Poyo » Dum Iun 08, 2008 5:32 pm

Cred ca cea mai buna idee e sa platesti pentru un script propriu .

eugenmt
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iul 10, 2008 9:20 pm

Mesajde eugenmt » Lun Iul 14, 2008 9:02 pm

du-te pe site-ul celor de la virtuemart si vezi ca au acolo traducerea in romana. tot acolo gasesti si instructiunile de instalare.

mihaela99
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 05, 2010 10:48 pm

Mesajde mihaela99 » Vin Mar 05, 2010 11:03 pm

O solutie ar fi sa descarci fisiere cu traducerea si sa le redenumesti cu numele fisierelor cu limba engleza, apoi le salvaze peste cele in engleza si problema e rezolvata.

Avatar utilizator
cvlan
Average Member
Mesaje: 94
Membru din: Dum Ian 11, 2009 9:13 pm
Localitate: Fetesti
Contact:

Mesajde cvlan » Joi Dec 09, 2010 4:54 pm

Descarci traducerea in limba romana de pe site-ul virtuemart.

Site Virtuemart
/nume-site/administrator/components/com_virtuemart/languages

Administrator Virtuemart
/imprimantesecond-hand.ro/administrator/language

Joomla
/nume-site/language

Din aceste fisiere schimbi lima site-ului ( adaugi fisierele descarcate dupa care din adminul site-ului te duci la Extensions => Language Manager si selectezi limba dorita )


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori