Publisheri locali?

Promovează-ţi site-ul! Tehnici de promovare, PPC, CPM, CPC.

Moderator: Moderatori

Angela
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 28, 2014 4:34 pm

Publisheri locali?

Mesajde Angela » Vin Ian 30, 2015 11:18 am

Poate sa ma ajute cineva cu cautarea detinatorilor de site-ri. Am un site cu produse pentru femei si doresc sa- mi plasez banerul pe diferite site-uri din Romania.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Publisheri locali?

Mesajde Birkoff » Vin Ian 30, 2015 4:51 pm

ce cauti tu se numeste afiliere si se face in mai multe moduri:

1) folosirea de parteneri externi de gen profitshare, price, compari, okazii, etc (pentru asta trebuie sa oferi un api de conectare)
2) folosirea sistemului de afiliere intern al site-ului tau (pentru asta trebuie ca platforma ta sa ofere un asfel de sistem)
3) folosirea unui sistem de genul google adwords (sau similare, sunt cu tonele, atat free de genul banner exchange, cat si cu plata)
4) folosirea de campanii de promovare destinate blogurilor si advertizerilor
5) folosirea de retele sociale pentru afiliere si atragere de parteneri

Nu stiu pe ce platforma e implementat magazinul tau, dar daca platforma nu ofera ce am spus mai sus, ar trebui sa te gandesti la alternative (eu de exemplu ofer o platforma cu multe facilitati, printre care si cele de mai sus)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Promovare si Marketing online”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori