Link exchange

Promovează-ţi site-ul! Tehnici de promovare, PPC, CPM, CPC.

Moderator: Moderatori

dincu
Average Member
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 7:22 pm

Link exchange

Mesajde dincu » Vin Mai 17, 2013 7:37 pm

Salut,

Exista vreun site de link exchange gen adsense, unde imi dau ei un cod, il pun pe site-ul meu si ruleaza link-uri, iar link-ul meu apare pe alte site-uri?



badtiger
Senior Member
Mesaje: 598
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:54 pm
Contact:

Re: Link exchange

Mesajde badtiger » Vin Mai 17, 2013 11:53 pm

Salut,
Ce spui tu nu e adsense.
Exista astfel de site-uri, e chiar plin internetul dar nu sunt cea mai buna alegere pentru SEO, nici pentru experienta utilizatorilor care vad linkuri aiurea pe site.

dincu
Average Member
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 7:22 pm

Re: Link exchange

Mesajde dincu » Sâm Mai 18, 2013 3:11 am

pai si atunci care este cea mai buna metoda de promovare? ca de pe locul 21 pe google pentru termenul "free currency exchange" am ajuns in cosmos...

badtiger
Senior Member
Mesaje: 598
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:54 pm
Contact:

Re: Link exchange

Mesajde badtiger » Sâm Mai 18, 2013 1:45 pm

Pai te ocupi si tu putin de site,

faci tot ce se poate pe partea de on site (de la gzip la cate un articol pe saptamana) si apoi incepi sa cauti sa primesti linkuri catre tine dar sa eviti direct direct...

Varianta free, recomandata de mine:

Tu ai 2 site-uri: a1 si b1 (PS: fereste-te sa fie pe aceeasi tema ca vei fi penalizat)
Viitorul tau partener 2 site-uri de care se ocupa: a2 si b2

Tu faci un articol pe a1 si adaugi linkul partenerului catre site-ul a2 iar el va face un articol pe site-ul b2, unde va insera un link catre site-ul tau b1

Atentie: daca a1, b1 sunt pe acelasi cont de webmaster tools nu faceti mare branza.... (a2, b2)

** De asta SEO e mai de facut daca nu ai in administrare o turma de site-uri.....

dincu
Average Member
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 7:22 pm

Re: Link exchange

Mesajde dincu » Mar Mai 21, 2013 1:25 pm

O sa scriu articole.

Eu am un site pr2 pe care l-am redirectionat cu 301 spre site-ul asta cu pr0, am citit ca la update imi va transfera pr-ul. Este adevarat?


Înapoi la “Promovare si Marketing online”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori