Mass e-mail

Promovează-ţi site-ul! Tehnici de promovare, PPC, CPM, CPC.

Moderator: Moderatori

dincu
Average Member
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 7:22 pm

Mass e-mail

Mesajde dincu » Joi Ian 31, 2013 1:48 am

Salut,

Am vazut acum ceva timp un program de mass email, pe care il setai sa se conecteze la mai multe conturi, si trimitea un anumit numar de e-mailuri pe ora de pe fiecare cont, ca sa nu treci peste limita si sa fii banat, dar cum atunci nu eram interesat nu mai tin minte care era. Imi puteti recomanda un astfel de emailer?

Avea o interfata simpla, desi cred ca toate se setaza cam la fel si fac cam acelasi lucru... Va multumesc!



ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Mass e-mail

Mesajde ViezuREX » Joi Ian 31, 2013 7:31 am

Daca vrei sa-l faci in PHP, eu zic sa renunti de la inceput deoarece rata de trimitere a mesajelor email din PHP este foarte mica. Poate ca o abordare mai buna este sa faci numai interfata de administrare a listelor de emailuri si proceselor de trimitere in PHP dar trimiterea propriu-zisa sa o realizezi de pq un server linux folosind Postfix, Exim4 sau Sendmail direct.

dincu
Average Member
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 7:22 pm

Re: Mass e-mail

Mesajde dincu » Joi Ian 31, 2013 11:15 am

Nu vreau sa il fac in php pt ca ma complic... Intrebam daca exista un program de e-mail-uri, in care sa bag 1 000 000 de adrese de e-mail, sa configurez mai multe severe smtp si sa il setez sa trimita de pe fiecare server 100 de emailuri/ora. M-am uitat in Mozilla Thunderbird dar nu am reusit.

dincu
Average Member
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 7:22 pm

Re: Mass e-mail

Mesajde dincu » Joi Feb 14, 2013 11:55 pm

Revin,

Am mai citit pe aici pe net si am cerut si eu la RDS sa imi deblocheze serverul SMTP si vad ca mi-au acceptat cererea.. acum pot sa trimit 1 000 000 de adrese odata, sau mi-l blocheaza la loc?

Multumesc!

ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Mass e-mail

Mesajde ViezuREX » Vin Feb 15, 2013 7:43 am

Blocarea initiala a portului SMTP se realizeaza de unii provideri in mod special pentru prevenirea SPAM-ului, cel mai probabil, daca vei trimite 1000 de mailuri intr-un interval scurt de timp ti-l vor bloca din nou.

Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mass e-mail

Mesajde vectorialpx » Lun Feb 18, 2013 1:51 pm

Daca tot faci spam, n-o face de pe calculatorul personal, ca s-ar putea sa te trezesti cu niste neni mascati la usa. :roll:


Înapoi la “Promovare si Marketing online”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori