Forum de discutii si tutoriale

Promovează-ţi site-ul! Tehnici de promovare, PPC, CPM, CPC.

Moderator: Moderatori

Mariusiky
Junior Member
Mesaje: 45
Membru din: Mie Iul 25, 2012 2:38 pm
Contact:

Forum de discutii si tutoriale

Mesajde Mariusiky » Lun Aug 27, 2012 12:28 pm

Nu e printre cele mai mari forumuri din Romania dar cred ca are potential si vrem sa ajungem cat mai sus.
Pe forum se dezbat subiecte din lumea IT, SEO,Promovare web, Blogging, Tutoriale si putin divertisment.
Forumul mai are nevoie de cativa moderatori si super-moderatori cu experienta si in primul rand seriozitate. Daca credeti ca sunteti capabili sa va alaturati si vreti sa luati parte la dezvoltarea acestui forum, contactati-ma pe forum, sau dati-mi un PM pe acest forum.
Mai multe detalii pe:Fashion Quotes
Astept si pareri sau sfaturi cu privire la acest forum.
Ultima oară modificat Sâm Aug 01, 2015 1:04 am de către Mariusiky, modificat de 2 ori în total.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mar Aug 28, 2012 12:00 am

prima impresie negativa... activarea contului se face de admin, stau de 6 ore si nimic... nu era mai simplu activare de user prin email, nu mai pierdeam atata timp...

a doua impresie negativa (la o privire fugitiva prin topicuri si prin feed), media de varsta si discutiile de acolo sunt la un nivel foarte mic (comparativ cu alte site-uri), oare am ce sa invat de acolo daca il urmaresc mai mult timp?
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Mariusiky
Junior Member
Mesaje: 45
Membru din: Mie Iul 25, 2012 2:38 pm
Contact:

Mesajde Mariusiky » Mar Aug 28, 2012 12:32 am

Birkoff scrie:prima impresie negativa... activarea contului se face de admin, stau de 6 ore si nimic... nu era mai simplu activare de user prin email, nu mai pierdeam atata timp...

a doua impresie negativa (la o privire fugitiva prin topicuri si prin feed), media de varsta si discutiile de acolo sunt la un nivel foarte mic (comparativ cu alte site-uri), oare am ce sa invat de acolo daca il urmaresc mai mult timp?


Ai dreptate.
S-a intamplat ca tu sa-ti faci cont in momentul in care am activat optiunea prin care activarea noilor membrii sa se faca de un administrator, pentru ca am avut probleme cu un spammer care folosea proxy si nu-l puteam bana cum trebuie, dar am rezolvat problema.
Media de varsta da e foarte mica pentru ca nimeni nu se inghesuie sa dezvolte acest forum cum trebuie pentru ca e la inceput, toti care vad un forum mai pustiu pleaca si din aceasta cauza am dat o sansa si celor mai mici sa invete ceva si sa ajute... tot greul il duc eu. Da nu am treaba stiu ca odata isi va da drumul.
Cred ca o data ce va urca aceasta medie va urca si forumul, atunci ma voi apuca si de tutorialele video, care cred eu vor avea o importanta ridicata, deocamdata urcam doar prin discutii in Google si asteptam membrii activi.
E imposibil sa nu se aleaga ceva de acest forum.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mar Aug 28, 2012 2:02 am

bun si au trecut mai bine de 12 ore si nu am primit mail de confirmare activare cont... crezi ca altii au atata rabdare? sau o fi in spam?

[edit] da era in spam :D cred ca ar mai trebui sa lucrezi la felul cum trimiti mailurile... vezi discutiile similare de pe aici din forum...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Mariusiky
Junior Member
Mesaje: 45
Membru din: Mie Iul 25, 2012 2:38 pm
Contact:

Mesajde Mariusiky » Mar Aug 28, 2012 11:07 am

Birkoff scrie:bun si au trecut mai bine de 12 ore si nu am primit mail de confirmare activare cont... crezi ca altii au atata rabdare? sau o fi in spam?

[edit] da era in spam :D cred ca ar mai trebui sa lucrezi la felul cum trimiti mailurile... vezi discutiile similare de pe aici din forum...


Pai chiar dupa ce te-ai inregistrat ti-am activat contul doar ca nu ai observat.

Random Quotes Daily


Înapoi la “Promovare si Marketing online”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori