Program de contabilitate & gestiune (sediu de asigurari)

Promovează-ţi site-ul! Tehnici de promovare, PPC, CPM, CPC.

Moderator: Moderatori

CoBrA90
Average Member
Mesaje: 151
Membru din: Vin Mar 28, 2008 8:16 pm

Program de contabilitate & gestiune (sediu de asigurari)

Mesajde CoBrA90 » Lun Sep 19, 2011 6:30 pm

Admisig

Descriere:
Admisig vă oferă soluția cea mai rapidă în administrarea afacerii dumneavoastră in domeniul asigurărilor. Cu o structura simpla, un design plăcut acesta poate fi folosit cu ușurință.

Caracteristici:
* Adăugarea / Modificarea / Ștergerea polițelor RCA, locuințe și viață în / din baza de date
* Adăugarea / Modificarea clieților în / din baza de date
* Adăugarea / Modificarea / Ștergerea societăților cu care lucrați în / din baza de date
* Permite căutarea clienților existenți. Căutarea se poate face după:
- C.N.P. / C.U.I.
- Nume și Prenume
* Permite căutarea polițelor încheiate. Căutarea se poate face după:
- Numele și Prenumele clientului
- C.N.P. / C.U.I.
- Seria și Numărul poliței de asigurare
- Seria șasiului (doar pentru polițele RCA)
- Seria chitanței
- Data expirării poliței
- Polițe ce expiră în cel mult 5 zile
* Calcularea în timp scurt și eficient a bilanțurilor:
- Zilei în curs
- Lunii în curs
- Anului în curs
* Dispune și de o arhivă de unde se pot accesa polițele încheiate și calcularea profitului. Căutarea se poate face după societate și perioadă:
- Zile
- Luni
- Ani
* Informații cu privire la polițele ce expiră în cel mult 5 zile.
* Permite printarea bilanțurilor / arhivelor.
* Aplicația calculeaza Totalul încasărilor, Profitul și partea ce revine firmei de asigurări / brocker-ului principal.
* Dispune și de un "Ajutor" pentru nelămuriri urgente. Are inclus și formularul de "Contact" pentru a trimite un e-mail administratorului.
* Folosește un modul de administrare și vizualizare a userilor / serialelor / comenzilor / plăților / arhivei proprii. Din contul de administrator se poate vizualiza o arhivă cu polițele încheiate de toți utilizatorii pe care îi aveți în custodie și calcularea profitului.
* Conturile de utilizator pot fi suspendate, astfel că la reactivare nu aveți nici o zi pierdută din licența contului respectiv.

Cerinte:
* Conexiune la internet
* Adobe Flash Player
* Mozilla Firefox

Pentru seriale, conturi sau conturi de proba (15 zile) puteți folosi pagina de "Contact" sau la numărul de telefon: 0743106510

www.manageitsoft.com



Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde zeuscool » Mie Sep 21, 2011 11:53 am

Realizez optimizare pentru motoarele de cautare, in special Google, pentru cei care fac reclama nu la locul ei despre programe de contabilitate. Am mai dus site-uri de contabilitate in primele locuri si multe alte site-uri.

larralex
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 25, 2012 10:27 am

Mesajde larralex » Mar Mai 08, 2012 5:40 am

Eu zic ca ar fi totusi bine sa folosim tehnica asa cum o face lumea civilizata a zilelor noastre, de fapt de prin anii 1960. Un program de gestiune face o mica parte din treburile pe care le fac solutiile profesionale pentru afaceri, programe care automatizeaza toate procesele si implicit toate documentele unei afaceri. Un astfel de sistem erp (planificarea resurselor companiei) presupune introducerea o singura data a informatiilor, sa zicem comanda clientului, si face singur tot, inclusiv cearceafurile contabile.
Mai mult, exista erp-uri open-source (cod sursa gratuit) ce au depasit in functionalitati si performante sistemele proprietare. Pentru cei mai putin tehnici insa, atentie! open source inseamna acces gratuit la codul sursa dar instalarea, implementarea (configurarea), intretinerea, pot inseamna multa munca.
Dupa numarul de downloaduri si instante instalate liderul e Openbravo si au partener in Romania pe Kerp care, pe langa programul erp, ofera si solutii Helpdesk, CRM si Business Intelligence.
Ultima oară modificat Lun Iun 04, 2012 5:09 am de către larralex, modificat de 3 ori în total.

CoBrA90
Average Member
Mesaje: 151
Membru din: Vin Mar 28, 2008 8:16 pm

Mesajde CoBrA90 » Mar Mai 08, 2012 12:04 pm

Proiectul a suferit intre timp modificari radicale.
Cateva detalii:
- Softul calculeaza prima de asigurare la 11 societati
- Salveaza si emite polite / chitante electronic
- Permite lucrul cu polite de tip: RCA / Locuinte
- Foloseste si un widget pentru cine are nevoie de un comparator pe site-ul firmei

Mai multe detalii: www.manageitsoft.com

PopAlexandra
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 09, 2017 2:24 pm

Re: Program de contabilitate & gestiune (sediu de asigurari)

Mesajde PopAlexandra » Mar Ian 23, 2018 10:07 am

Eu pot sa recomand gestiune ERP in Cluj daca mai sunteti in cautare de soft-uri de contabilitate.
E un program dezvoltat in tara la cele mai inalte standarde.


Înapoi la “Promovare si Marketing online”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori