Bypass sau remove welcome screen

Discuţii despre accesabilitate, interfaţa cu utilizatorul,stil de programare, tehnici, algoritmi, managementul proiectului,probleme legate de afişarea în diverse browsere.

Moderator: Moderatori

mariusblk
PHPRomania Supporter
Mesaje: 14
Membru din: Mie Dec 09, 2009 5:53 am

Bypass sau remove welcome screen

Mesajde mariusblk » Mie Oct 16, 2013 1:53 am

Salutare, as avea nevoie de putin ajutor pentru a elimina (de preferinta) sau bypassa un welcome screen de la un website pe care incerc sa il dezvolt momentan mai mult pentru teste. Ideea e ca am incercat sa urmaresc codul dar la un moment dat m-am pierdut. Nu am prea mare experienta in Ruby si ma gandeam ca cineva m-ar putea ajuta sa gasesc mai usor functia pe care trebuie sa o elimin. Scriptul propriu zis folosit l-am primit de la cineva care l-a cumparat pentru scopuri proprii insa proiectul s-a anulat. Eu l-am modificat si customizat dupa propriul meu plac dar nu reusesc sa elimin acel welcome screen care in IE nici macar nu trece daca se apasa butonul de 'Enter' trebuie facut refresh la browser in rest pe chrome/ff merge bine insa este incomod si vreau sa scap de el.

Nu stiu exact daca pot pune link la site il pot da pe PM. Daca imi confirma cineva ca pot lasa link il postez imediat.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bypass sau remove welcome screen

Mesajde Birkoff » Mie Oct 16, 2013 4:14 am

am mutat eu topicul din PHP la Dezvoltare, pentru ca e cel mai apropiat de ce vrei tu tinand cont ca aici e forum de PHP nu de Ruby (care e cu totul si cu totul alt limbaj). Poate ai noroc si e cineva pe aici care cunoaste si acest limbaj si e dispus sa te ajute.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

moof2010
Average Member
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Aug 17, 2013 10:54 pm

Re: Bypass sau remove welcome screen

Mesajde moof2010 » Dum Oct 20, 2013 4:34 am

lsiteaza si tu codul, si daca este vorba js sa nu ai pretentii de la IE

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bypass sau remove welcome screen

Mesajde Birkoff » Dum Oct 20, 2013 4:57 am

daca citesti regulile forumului aflii si cum poti pune link pe site (fara http sau www in fata) dar eu cred ca o sa trebuiasca sa pui si paste la cod aici in forum...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Dezvoltare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori