Website 3D Caracter

Discuţii despre accesabilitate, interfaţa cu utilizatorul,stil de programare, tehnici, algoritmi, managementul proiectului,probleme legate de afişarea în diverse browsere.

Moderator: Moderatori

dpixelro
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iul 26, 2013 12:04 pm

Website 3D Caracter

Mesajde dpixelro » Vin Iul 26, 2013 12:10 pm

Buna Ziua, vin la dumneavoastra cu o intrebare, Cine are idee despre website-urile 3D, am un proiect cu un website 3D si anume, ceva asemanator jocului SIMS , iti creezi un caracter, si il controlezi din mouse, dandu-i comenzi de miscare in anumite locuri ale site-ului, as dori sa fac ca un traseu acest website, unde utilizatorul sa se opreasca sa primeasca informatii. este un proiect de lunga durata, cine crede ca are cunostintele necesare pentru asa ceva.

Multumesc ! o zii buna !



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Website 3D Caracter

Mesajde Birkoff » Vin Iul 26, 2013 1:34 pm

citeste cartea asta http://it-ebooks.info/book/1584/ si dupa aia o sa stii cum sa faci un joc de care spui tu. Daca ai neclaritati dupa, mai intrebi.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dpixelro
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iul 26, 2013 12:04 pm

Re: Website 3D Caracter

Mesajde dpixelro » Mar Iul 30, 2013 12:58 am

ce vreau eu sa fac este mai complicat si am nevoie de 2 programatori care sa ma ajute cu un proiect sunt dispus sa investesc o suma de 1500-1700 euro in chestia asta, doar partea programatorilor...

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Website 3D Caracter

Mesajde Birkoff » Mar Iul 30, 2013 1:26 am

Atunci deschide un topic in sectiunea cerere/oferta din forum sau la "locuri de munca" din meniul de sus si vezi cine e dispus sa se bage.
Specifica clar ce trebuie sa stie programatorul si ce trebuie sa faca, altfel o sa iti pierzi timpul cu incepatori.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dpixelro
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iul 26, 2013 12:04 pm

Re: Website 3D Caracter

Mesajde dpixelro » Mar Iul 30, 2013 6:29 pm

Multumesc mult pentru sfaturi ! o zii frumoasa !


Înapoi la “Dezvoltare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori