Probleme pagina web + forum php

Discuţii despre accesabilitate, interfaţa cu utilizatorul,stil de programare, tehnici, algoritmi, managementul proiectului,probleme legate de afişarea în diverse browsere.

Moderator: Moderatori

blana
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 17, 2011 8:11 pm

Probleme pagina web + forum php

Mesajde blana » Mar Mai 17, 2011 8:22 pm

Am si eu o problema in legatura cu un site si un forum , problema ar fii urmatoarea , pana acum 2 saptamani site-ul si forumul au fost pe un domeniu si pe un host , de 5 zile l-am transferat pe un alt domeniu si bineinteles pe alt host , am uploadat bazele de date pe noul host , am modificat toate tabelele din bazele de date ce contineau setari din vechiu domeniu pe noul domeniu , am dat optimizare la toate tabelele .
De cand l-am mutat pe noul host conectarea site-ului si forumu dureaza undeva intre 20 secunde si 5 minute (atat dureaza incarcarea paginilor ).

Tin sa precizez ca spatiul pe noul host este 1 giga dintre care doar 400 ocupati , Monthly Bandwidth Transfer 10000 MB.
Pingul la ip domeniului are un average de 16ms
Packet sent 4 , received 4 lost 0

Deci din cate am observat eu problema ar fii la conectarea site-ul si forumul la baza de date.
Stie careva vreun motiv care poate influenta aceasta problema?????


Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie si rog un moderator sa mute topicul la sectiunea respectiva.



Înapoi la “Dezvoltare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori