site mobil / interactiune telefon

Discuţii despre accesabilitate, interfaţa cu utilizatorul,stil de programare, tehnici, algoritmi, managementul proiectului,probleme legate de afişarea în diverse browsere.

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
coti
Average Member
Mesaje: 80
Membru din: Sâm Ian 15, 2005 1:07 pm
Localitate: Targoviste
Contact:

site mobil / interactiune telefon

Mesajde coti » Vin Feb 26, 2010 8:05 am

salut,

pentru cei care ati avut de-a face cu telefoane mobile, intr-un alt mod decat cel comun problema e urmatoarea.

o pagina accesibila via mobil unde, printre altele, ca functionalitate trebuie sa fie si posibilitatea utilizatorului de a face poza cu propriul telefon si a o incarca pe situl respectiv.

ar fi doua aceptii ale problemei.

1. utilizatorul face poza, o salveaza in telefon iar apoi cu browse, selecteaza poza si o incarca - sunt prea multi pasi care ingreuneaza un proces simplu.

2. utilizatorul sa poata face poza via pagina respectiva, gen click aici pt. a iti face poza. cumva camera se activeaza, utilizatorul face poza, si poza este automat incarcata. (mod in care functioneaza google buzz) - insa asta fiind o aplicatie banuiesc ca are o permisivitate mai mare in a executa proceduri.

deci, daca aveti careva idee, eventual keywords - eu unul n-am gasit nimic usefull.

merci frumos si zi excelenta.


Daca am fi perfecti, probabil ne-am plictisi.

Avatar utilizator
kleampa
Senior Member
Mesaje: 2774
Membru din: Dum Iul 10, 2005 2:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde kleampa » Vin Feb 26, 2010 10:00 am

aplicatie standalone pentru fiecare tip de SO


Înapoi la “Dezvoltare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori