phpMyAdmin - Error - Cannot start session without errors...

Discutii despre phpMyAdmin.

Moderator: Moderatori

on!x
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Vin Apr 09, 2010 3:01 pm

phpMyAdmin - Error - Cannot start session without errors...

Mesajde on!x » Mar Iun 15, 2010 10:14 am

Detin un VPS si m-a pus dracu sa instalez un un client de webmail free (www [dot] afterlogic [dot] com). Si nu stiu exact ce s-a modificat, dar am observat ca nu mai pot sa accesez phpmyadmin. Dupa logare primesc mesajul asta:

Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly.

Stiti cumva o rezolvare la problema asta ?

Am gasit si pe net diferite solutii dar nu functioneaza...



midancea
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Dum Oct 10, 2010 4:19 pm

Mesajde midancea » Joi Noi 04, 2010 7:31 pm

si au am aceiasi problema cu phpmyadmin-ul. ce ma surprinde e ca a mers pana la un moment dat, iar la incercarea de a ma loga din nou nu a mai vrut sa imi permita sa intru sa vad baza de date.
date in baza de date imi introducea. accesam localhost, introduceam user si parola si imediat imi afisa eroarea "PhpMyAdmin. Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly." am cautat pe solutii pe net, dar ce am gasit nu m-a ajutat. am reinstalat Apache, php, mysql, phpMyAdmin dar degeaba...aceiasi eroare. sigur e din windows dar nu stiu unde sa caut sa modific si ce sa modific. Va rog sa ma ajutati. Multumesc.


P.S. PC-ul pe care am instalate cele 4 programe nu are conexiune la internet.


Înapoi la “PHPMyAdmin”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori