problema cu autentificarea

Discutii despre phpMyAdmin.

Moderator: Moderatori

mihaitza-my13
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mai 23, 2008 1:10 pm
Localitate: Galati

problema cu autentificarea

Mesajde mihaitza-my13 » Lun Mai 26, 2008 5:08 pm

da ma fratilor, am citit toate post-urile cu username si parola, tot nu-mi dau seama de ce nu merge, am mai instalat o data phpu si aveam si user si parola, citisem yo un tutorial :D, da atunci aveam easy php, acu am intrat direct in xamp :?:-. deci scriu cookie la auth.type, si pun parola la blowfish secret, pana aici bine. salvez si...eroare:"Eroare
Nu pot face conexiunea catre serverul MySQL" are careva idei ? hai ca vreau si eu sa m-apuc de treaba si nu ma lasa o panarama de parola... :D. ok, merci anitcipat ;)



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Lun Mai 26, 2008 5:23 pm

http://localhost/phpmyadmin/scripts/setup.php intra aici (vezi care e calea ta corecta, si seteaza-ti din interfata pe ce servere vrei sa lucrezi si fiecare cu ce parola...) mai multe detalii in mainual...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

mihaitza-my13
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mai 23, 2008 1:10 pm
Localitate: Galati

Mesajde mihaitza-my13 » Lun Mai 26, 2008 6:15 pm

hai ca merge mai bine, acu imi apare alta eroare tot acolo la autentificare :(( pana mea, cre'ca ma las pagubas si ma culc: Eroare
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES);
idei? :P

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Lun Mai 26, 2008 6:25 pm

parola de root nu e aia care trebuie asta iti zice sau incerci sa bagi parola la alt server...

editeaza manual config.inc.php si vezi unde a bagat parola si schimba cu parola care trebuie
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

mihaitza-my13
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mai 23, 2008 1:10 pm
Localitate: Galati

Mesajde mihaitza-my13 » Mie Mai 28, 2008 8:09 pm

gata mai baieti, merge...nu ma intrebati cum am facut ca nu stiu..sper sa nu ma am nevoie vreodata sa o fac din nou ca-mi introduc litza :D. gata, merci tuturor ;))


Înapoi la “PHPMyAdmin”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori