PHP Nuke & Post Nuke

Discuţii despre PHP Nuke. Instalare, configurare, MODificări

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
dojo
Junior Member
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 25, 2006 12:04 pm
Contact:

Re: PHP Nuke & Post Nuke

Mesajde dojo » Mar Feb 14, 2006 8:30 pm

admin scrie:Care este pozitia voastra in legatura cu realizarea site-urilor folosind PHP Nuke sau Post Nuke?


Spre deosebire de unii, nu am nimic impotriva acestor CMS scripts. De ce? Pentru ca sunt mai mult realizatoare de continut si designer decat coder. Decat sa mor de 5 ori pana sunt in stare sa programez un script, mai bine folosesc unul gata facut, ca sa pot transmite lumii ideile mele.

Am inteles ca multi rad de cei care folosesc scripturi gata instalate. Pentru mine nu a fost decat o alegere "business". Am idei pe care vreau sa le pun la publicat si eventual sa fac un ban de pe ad revenue. Pot sa ma apuc de studiu php/mysql si in cateva luni/ani sa am CMS-ul meu pe care sa pun ideile alea, sau pot folosi unul gata facut si sa public ideile imediat.

Cu toate ca sunt de acord cu folosirea scripturilor (m-am jucat deja destul de mult pe etomite, nuke, e107, mambo, drupal, xoops, phpBB si IPB), nu sunt de acord cu pastrarea lor nemodificate. Urasc sa vad temele "default" si nimic lucrat pe site in afara de instalare. Nu am timp sa invat sa codez un CMS, dar fac tot posibilul sa arate unic.




Înapoi la “PHP Nuke”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori