ajutor va rog!

Aici puteţi posta întrebari legate de instalare şi configurare PHP, Apache, IIS, MySQL, PostgreSQL, Oracle, SQL Server sau altele.

Moderator: Moderatori

superbus
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Dum Noi 26, 2006 9:08 pm
Contact:

ajutor va rog!

Mesajde superbus » Dum Noi 26, 2006 9:25 pm

Buna ziua! am o mare problema! sper ca se va gasi cineva care sa ma ajute! iata cum sta treaba: am un site de dating. am instalat un script (osdate se numeste poate ati auzit de el). toate bune pana aici. problema e ca memberii nu pot sa isi incarce pozele pe site. pot fi incarcate doar poze in format .GIF desi acolo se specifiva clar ca se pot incarca si JPG BMP etc. mentionez ca gazduirea domeniului se face pe un server windows. spun asta deoarece am instalat aceiasi aplicatie pe un server linux iar acolo totul functioneaza normal. problema e foarte delicata deoarece un site de matrimoniale fara poze nu are nici un rost. trebuie setat ceva diferit la serverele windows fata de linux? pt exemplificare siteul este: http://www.sex-club.lhs.ro sper ca cineva sa stie despre ce e vba. va multumesc anticipat!



superbus
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Dum Noi 26, 2006 9:08 pm
Contact:

Mesajde superbus » Mie Noi 29, 2006 9:31 pm

chiar nu stie nimeni? nu pot sa cred! siteul este: www.secs-club.lhs.ro scriu " secs" pt ca altfel nu pot daca vrei sa incercati: user:superbus pass:123456


Înapoi la “Instalare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 34 vizitatori